Travel Turkey İzmir açıldı

  • 0
  • 1.525
Yazı Boyutu:

Turizmciler İzmir’de buluştu. 10-13 Aralık 2009 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı düzenlenen törenle kapılarını açtı.
Turizmciler 2010 yılının rotasını İzmir’de çiziyor. 10-13 Aralık 2009 tarihleri arasında, Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turizm temsilcisini İzmir’de buluşturdu.   
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KKTC Turizm Bakanı Ersan Saner ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla düzenlenen açılış töreninde RATA -Rusya Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Sergei Spilko, ASTA- ABD Seyahat Acentaları Birliği Komite Başkanı Elizabeth Culkin, Onur Konuğu Saraybosna Kantonu Başkanı Denis Zvizdic ile Onur Konuğu Denizli Valisi Yavuz Erkmen, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, Afyon Valisi Haluk İnga, Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak,  Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bulundu.  Açılış törenine Anadolu Ateşi dans grubu gösterisiyle renk kattı.
İZFAŞ, Hannover-Messe International ve TÜRSAB işbirliğiyle organize edilen fuarın bu yıl 17 ülkeden 430 katılımcısı bulunuyor. Onur konukları Denizli ve Saraybosna Kantonu (Bosna Hersek) olurken; Travel Turkey İzmir’e yaklaşık 140 uluslararası turizm satın almacısı özel konuk statüsüyle geldi.

17 ÜLKEDEN KATILIMCI, 13 ÜLKEDEN SATIN ALMA HEYETİ
ABD, Almanya, Azerbaycan, Brezilya, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, İngiltere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Slovakya, Suriye, Tayland, Tunus, Yunanistan’ın katılımcı olarak yer aldığı fuara 13 ülkeden de satın alma heyeti gelecek.
Türk Hava Yolları ve Hilton İzmir destekleriyle gerçekleştirilen Hosted Buyer Programı kapsamında, Çin, Hırvatistan, İran, Kuveyt, Libya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovenya, Suriye, Yunanistan’dan satın alma heyetleri konaklama ve ulaşım masrafları karşılanarak İzmir’de ağırlanacak. Ayrıca “Onur Konuğu” Saraybosna Kantonu (Bosna Hersek)’den ve ABD seyahat acentaları birliği ASTA’dan heyetler  fuarı ziyaret edecek.

Bu yıl yapılacak bir başka uygulama ise Türkiye’deki turizm profesyonellerine yönelik olarak düzenlenecek Turizm Heyetleri Programı. Bu özel program kapsamında Kuşadası, Marmaris, Denizli, Samsun gibi merkezlerden, bölge ticaret odaları ve birlikleri aracılığıyla gelecek davetliler fuarı ziyaret edecek.
Yurtdışı satın almacıların katılımıyla düzenlenecek B2B workshop aktivitesi ve uluslararası konferans programları da yerli turizm profesyonellerine yeni iş bağlantıları kurma olanağı sunacak. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı