Türk mermeri Ortadoğuluları büyüledi

  • 0
  • 1.444
Yazı Boyutu:

İZFAŞ tarafından 16.’sı 24-27 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenen MARBLE – Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçiyi İzmir’e çekmeyi başardı.  Alanındaki diğer fuarlardan farklı olarak Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında bir köprü olma görevini de üstlenen ve doğaltaş sektörünün bayramı olarak gösterilen MARBLE,  mermer ve doğaltaş sektörünü fuar süresince İzmir’de buluşturdu. 

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, “Henüz ilk gününde yabancı ziyaretçi rekoru kıran MARBLE, 70’in üzerinde ülkeden gelen sektör temsilcisini İzmir’de buluşturan bir ticari platform olarak gücünü bir kez daha kanıtladı” dedi.
İşleyen, özellikle Ortadoğu ülkeleriyle Türkiye arasında vize konusunda sağlanan kolaylıkların da katkısıyla bu ülkelerden gelen ziyaretçilerin fuardaki yoğunluğunun dikkat çekici olduğunu belirterek, “Başta Libya, Ürdün, Suriye, İran, Irak, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’dan gelen ziyaretçiler mermer ve makina alımlarıyla fuarın hareketliliğe önemli katkıda bulundu. 262’si yabancı 1146 firmanın katıldığı fuar, kurulan iş bağlantılarıyla ziyaretçi ve katılımcısının yüzünü güldürdü” şeklinde konuştu. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Torbalı ve Iraklı iş adamları Erbil'de buluşacak !

5 ayda 500 milyon dolar

81. konuk Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran

Çiftçinin cevizi çürümekten kurtuldu

Sanayicilerimiz mucize yaratmaya devam ediyor

Uzakdoğu’ya 500 milyon dolar ihracat

Arşiv