Türkiye'den ödül kazanan üç çocuktan ikisi

İZMİR'de yaşayan 11 yaşındaki Lara Turan ve 12 yaşındaki Masal Üçer pastel boya resim çalışmalarıyla katıldığı Japonya 22'nci Kanagawa Çocuk Resim Yarışması'nda 'Kanagawa Prize' ödülüne layık görüldüler.

  • 0
  • 177
Türkiye'den ödül kazanan üç çocuktan ikisi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İZMİR'de yaşayan 11 yaşındaki Lara Turan ve 12 yaşındaki Masal Üçer pastel boya resim çalışmalarıyla katıldığı Japonya 22'nci Kanagawa Çocuk Resim Yarışması'nda 'Kanagawa Prize' ödülüne layık görüldüler.

Mutluluk Sanat Atölyesi Yetenek Kursu öğrencisi Lara Turan, İzmir’i resmettiği pastel boya çalışmasıyla ilgi çekti. İzmir, Cittaslow 2021 Genel Kurulu'nda dünyanın ilk Cittaslow Metropol pilot kenti ilan edilmişti. Lara, resminde İzmir’in ikonik noktalarını hayalleriyle geliştirerek Slow City’nin sembolü olan salyangoz üzerinde kendini de resmederek Japonya 22'nci Kanagawa Çocuk Resim Yarışması'nda ödüle layık görüldü. Masal Üçer ise Muğla Fethiye’de Likyalılara ait Amintas Kaya Mezarlarını resmederek yarışmada 'Kanagawa Prize' ödülüne layık görüldü. KANAGAWA PRIZE ödülüne değer görülerek Sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin eserleri Kanagawa Kataloğunda yer alacak, ayrıca eserler 11 Temmuz - 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Japonya’da bulunan Earth Plaza Galeri’de sergilenecek.

50’den fazla ülkeden eserin katıldığı yarışmada Mutluluk Sanat Atölyesi Yetenek Kursu öğrencileri toplamda 3 ödül sayısına ulaştı. Atölyenin ABD, Japonya,İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Hindistan gibi bir çok ülkeden sayısız ödülü bulunmakta. 8 yıldır hizmet veren atölye her yıl ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok yarışmaya katılım sağlamak adına öğrencilerini teşvik ediyor.

Yarışma Hakkında Bilgi
Orjinal Adıyla “ 22st Kanagawa Biennial World Children’s Art Exhibition ” uluslararası prestijli resim yarışmalarından biridir. 1979 yılıda ilk kez düzenlenen yarışma 1981 yılından itibaren her yıl düzenlenmekte. 22.si bu yıl gerçekleşti.
KANAGAWA PRIZE ödülüne değer görülerek Sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin eserleri Kanagawa Kataloğunda yer alacak ! Ayrıca eserler 11 Temmuz - 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Japonya’da bulunan Earth Plaza Galeri’de sergilenecek.

Yarışma
JICA:President of the Japan Intrnational Cooperation Agency Award (JAPONYA ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ AJANSI)
UNESCO:President of the Nacional Federation of UNESCO Associations in Japan Award @unesco
JF:President of the Japan Foundation Award (JAPONYA VAKFI) @japan
U.N.A: President of The United Nations Association of Japan Award (BİRLEŞMİŞ MİLLETLER)
YMCA: The National Council of YMCAs of Japan Award (JAPON KONSOLOSLUĞU )
UNICEF:Chairperson of the Japan Committee for UNICEF Award @unicef @unicefturkiye
Tarafından desteklenmektedir.

Yarışmanın amacı, geleceğin toplumunun taşıyıcıları olacak çocukların hayallerini ve yaratıcılıklarını besleyerek, farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını anlamalarına teşvik etmek ve yaptıkları resimlerle uluslararası değişimleri daha da ileriye götürmelerine destek olmaktır.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir Masal Gecesi

Dünya Tiyatro Günü’ne özel oyunlar

Fakir Baykurt Roman Ödülü için 44 Eser Yarışacak

Bostanlıspor Macaristan yolcusu

Muhteşem Çello Konçertosu

Mehmet Tüver Resim Sergisi YKSM'de