Uğur Okulları Karşıyaka Örnekköy Kampüsü Açıldı

Uğur Okulları, Karşıyaka Örnekköy Kampüsü ile yatırımlarına bu yıl bir yenisini daha ekleyerek İzmir’deki toplam okul sayısını 5’e ulaştırdı.

  • 0
  • 972
Uğur Okulları Karşıyaka Örnekköy Kampüsü Açıldı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Uğur Okulları, Karşıyaka Örnekköy Kampüsü ile yatırımlarına bu yıl bir yenisini daha ekleyerek İzmir’deki toplam okul sayısını 5’e ulaştırdı. Yeni eğitim öğretim dönemi heyecanını eğitimci, öğrenci ve velilerle birlikte kutlamak üzere düzenlenen açılış törenine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen, İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Balta, Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürü  Soner Özbaşı,  İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şemsettin Ünal, Uğur Okullarının Genel Müdür yardımcıları ve eğitim yöneticileri ile öğretmenler, veli, öğrenci ve basın mensupları katılım gösterdi. Tören, Karşıyaka Örnekköy Kampüsü 5-B sınıfı öğrencisinin sergilediği bale gösterisi ve Uğur Okulları “Anadolu Rüyası” halk dansları performası ile başladı.

Açılış töreninde konuşan BUEK Başkanı Enver Yücel, İzmir’e yeni geldiklerini ama kısa sürede İzmir’i tanıdıklarını, İzmir’inde kendilerini tanıdığını söyledi. Yücel, “Önümüzdeki dönemlerde nitelikli bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Temelini Uğur Okullarının oluşturduğu Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, bu sene 50’nci yılını kutluyor. 50 yıldır yalnızca eğitim hizmeti veriyoruz, öncü adımlar atarak Türk eğitim sistemine katkıda bulunmaya çabalıyor, destek oluyoruz. Yarım asırdır bu başarılarımızı daimi kılabilmemizin temelini,  kurucumuz Ulu Önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinden hiç ayrılmamamız oluşturuyor.  Eğitimi kurumlarımızda tek tipleştirmemiz, çeşitlendirmemiz gerekiyor. Biz de öğrencilerimizi seçerken onların akademik ve bireysel becerilerinin yanı sıra sanat, spor gibi farklı alanlardaki deneyimlerini dikkate alıyoruz.  Öğrencilerimizi bizler seçerek, içeriklerimizi ve eğitimimize de bu doğrultuda kurguluyoruz.         
                  
“UĞUR OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR”

Geçtiğimiz yıl açılan 13 kampüsün ardından 28 yeni okul yatırımı daha yapan Uğur Okulları yarım asırlık deneyim, başarı ve vizyon ile öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlıyor. Her biri alanında deneyimli eğitmen kadrosuyla, sunulan çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren erkenSTEM ve STEM eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişisel ve akademik gelişimi destekleyen rehberlik ve kariyer hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor.” Dedi.

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ise, Türkiye genelinde açılacak 28 yeni yatırımdan bir tanesinin Karşıyaka Örnekköy Kampüsü olduğunu belirterek, İzmir’de eğitim alanında öncü adımlar atmaya hazırlandıklarını ifade etti. Kulaberoğlu “Yarım asırlık başarı geleneğimizi devam ettireceğimiz Karşıyaka Örnekköy Kampüsümüzü, İzmir ilimize kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de eğitmen kadrosu ile mükemmel bir eğitim öğretim hizmeti sunacağız. 6 bin metrekarelik kapalı alanı, 3 bin 500 metrekarelik açık alanı ve 28 dersliği ile STEM laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları, çeşitli etkinlik alanları ve atölyeleri içerisinde barındıran Garaj konseptimiz gibi birçok imkana sahip olan çok güzel bir kampüs oluşturduk. Velilerimizin Uğur’a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim verecek olan öğretmenlerimizle güçlü bir kadro kurduk.

Bizler eğitim yaklaşımımızda dört dili çok önemsiyoruz. Birincisi anadil, yani Türkçemiz. Anadilini çok iyi bilen ve kullanabilen bireyler her alanda başarılı olabilirler. İkincisi bilim dili olan Matematik. Matematikte başarılı bireyler bilim yapabilir, bilim üretebilir. Üçüncüsü global dünyada iletişimin en temel dillerden biri olan İngilizce.  Dördüncüsü ise teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Bugün okul öncesi öğretimi için bize emanet edilecek bir çocuğumuz, yaklaşık 2035 yılında iş hayatına atılacak. 2035 yılında dünyamızın, ekonominin, teknolojinin, siyasetin, eğitimin, sosyal hayatın nasıl olacağını tam anlamı ile kestirmek çok zor. Eğitimciler ve Uğur Okulları olarak en önemli görevimiz, öğrenciye bilgi aktarımı kadar, yaşayacağı çağda ihtiyacı olacak temel becerileri onlara kazandırmaktır. Biz tüm okullarımızda öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyor, eğitim sistemimizi bu doğrultuda kurguluyoruz” diye konuştu.

“TEOG SÜRECİ İLE İLGİLİ YENİ YAKLAŞIM VE UYGULAMALAR GELİŞTİRİYORUZ” Gündemde olan TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili süreci de değerlendiren Nevzat Kulaberoğlu, “Biliyorsunuz gündemimizde TEOG var. Uğur markası, 50 yıllık deneyimi, vizyonu ile TEOG’un kaldırılması sürecine yeni yaklaşım ve uygulamalar geliştirerek bizzat dahil olmaktadır, her zaman olduğu gibi öğrencilerimizi mağdur etmeyecek şekilde yeni sürece adapte olacaktır. Bizler de okullarımıza kabul sistemlerimizi geliştirmek üzere düzenli çalışmalar yapıyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarına ek olarak farklı alanlarda da başarılarını ve yatkınlıklarını önemsiyoruz. Bu süreçte de onlara güçlü rehberlik hizmetleri sunarak en iyi şekilde yeni sisteme adaptasyonlarını sağlayacağız.” Dedi.

Karşıyaka Örnekköy Kampüsü açılış töreni, kurdele kesimi ile velilerin ve öğrencilerin coşkulu alkışları eşliğinde sona erdi.

Fotoğraf Galerisi
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fransa İzmir'de Bernard Arkas'a emanet

Her şey birlikte çok güzel

Pandemi sonrası buluşma

Dev Ajans Medya Grubu Yeni Yayın Dönemi

Dostluk Konseri

RE/MAX ZEYTİN 2022 başarısını kutladı