YUKARI

Uluslararası Basın kartı İzmirli gazetecilerin de hakkı...

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Kongresi öncesi çok sayıda proje ortaya koyan ÖzgürİGC Grubu çalışmalarına devam ediyor. ÖzgürİGC Grubu adına açıklama yapan Mustafa Yılmaz, “Avrupa’dan Afrika’ya, Orta Doğu’dan Latin Amerika ülkelerine kadar her coğrafyada geçerli olan Uluslararası Basın Kartı’nı İzmirli gazetecilerin de İGC aracılığıyla elde etmesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Uluslararası Basın kartı İzmirli gazetecilerin de hakkı...
14 Mayıs 2021 0 yorum 369

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Kongresi öncesi çok sayıda proje ortaya koyan ÖzgürİGC Grubu çalışmalarına devam ediyor. ÖzgürİGC Grubu adına açıklama yapan Mustafa Yılmaz,  “Avrupa’dan Afrika’ya, Orta Doğu’dan Latin Amerika ülkelerine kadar her coğrafyada geçerli olan Uluslararası Basın Kartı’nı İzmirli gazetecilerin de İGC aracılığıyla elde etmesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. 
 
ÖzgürİGC Grubu’nun açıklaması şöyle:  
ULUSLARARASI BASIN KARTINA SAHİP OLMAK İZMİRLİ GAZETECİLERİN DE HAKKI  
Dünyanın her yerindeki haber kaynağına ulaşıp, farklı ülke ve bölgelere girmek isteyen İzmirli gazetecilerin de uluslararası tanınırlığa kavuşmasını hedefliyoruz.  
 
Uluslararası Gazeteciler Federasyonu’na  (IFJ) üye meslek örgütleri 1927’den bu yana habercilerin 130’dan fazla ülkede Uluslararası Basın Kartı’na  (IPC) ulaşmasına aracılık ediyor. 
 
Avrupa’dan Afrika’ya, Orta Doğu’dan Latin Amerika ülkelerine kadar her coğrafyada geçerli olan Uluslararası Basın Kartı’nı İzmirli gazetecilerin de İGC aracılığıyla elde etmesini sağlamayı amaçlıyoruz.  
 
Habercilerin dünyanın her bölgesinde gazeteci olarak tanınmasını sağlayan kimliğe İzmirli gazeteciler de meslek örgütleri aracılığı ile ulaşabilmelidir.  
 
Türkiye Gazeteciler Sendikası ile Ankara ve İstanbul Gazeteciler Cemiyetlerinin üyelerine sağladığı uluslararası gazetecilik kimliği imkanını İzmir Gazeteciler Cemiyetinin meslektaşlarımıza sağlamaması kabul edilemez.  
 
Uluslararası örgütler, sendikalar, cemiyetler ve derneklerle iş birliği geliştirerek dünyanın herhangi bir noktasında gazetecilerin taşıyabildiği bu karta İGC üyelerinin ve hatta İzmir’de gazetecilik yapan tüm meslektaşlarımızın kavuşması için çalışma başlatacağız. 
 
Ayrıca, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu aracılığıyla dünyanın birçok noktasında farklı konularda çalışma grupları, kampanyalar ve projeler yürütüldüğünü biliyoruz.  
 
Dünya Basın Özgürlüğü, İklim değişikliği, Covid-19 basın raporları gibi çalışmalardan İzmirli gazetecilerin de haberdar olmasını sağlamayı amaçlıyoruz.  
 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen Ulusal Kurtuluş Savaşımızın işaret fişeğini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’den tarihsel mirasını alan İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin de uluslararası basın kimliği taşıma, dünya çapındaki projelere dahil olma, evrensel şartlarda gazetecilik yapma hakkı olmalıdır. 
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Güncel 0 yorum

Ulaşımı rahatlatacak projede yoğun tempo

12 Haziran 2021 206 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca ile İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında şehir trafiğine girmeden bağlantı sağlayacak tünel ve viyadük projesini tamamlamak [...]

Güncel 0 yorum

İhracatçının aşı talebi karşılık buldu

12 Haziran 2021 204 kere okundu

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’nin geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği ihracatçılara covit-19 aşısında öncelik verilmesi [...]

Güncel 0 yorum

Büyükşehir ile BM arasında işbirliği mutabakatı

10 Haziran 2021 205 kere okundu

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde, [...]

Güncel 0 yorum

Üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız

10 Haziran 2021 240 kere okundu

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Eski Smyrna Kenti'nin UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesine alınması için başvuru sürecinde görevli uzmanların sunum [...]

Güncel 0 yorum

Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri’ne uluslararası onur

08 Haziran 2021 244 kere okundu

Dünyanın önemli koruma kurumlarından Avrupa Kültürel Miras Ödülleri’nin jürisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “Tarihe Saygı Yerel Koruma [...]

Güncel 0 yorum

Direnişine Ukrayna’dan destek

08 Haziran 2021 244 kere okundu

Turist olarak İzmir’e gelen Ukraynalı Olga Kotik, kentin göbeğinde gömülü bulunan ve “İzmir’in Çernobili” olarak adlandırılan nükleer atık [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1622101404337-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihi Şükran Oteli'ne Veda Ederken...

6 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1622101477810-1a.jpg

Reklam

1622101451683-1a.jpg