ÜNİVERSİTEDEN PROTOKOL KURALLARI SEMİNERİ

  • 0
  • 3.456
Yazı Boyutu:

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile, İzmir Özel Türk Koleji tarafından yürütülen iletişim seminerleri kapsamında “Protokol Kuralları” semineri verildi…

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bilgehan GÜLTEKİN ve Dokuz Eylül Üniversitesi Basın-Halkla İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Tuba Gültekin ile koordinatörlük ekibi tarafından verilen seminerde, protokol kuralları uygulamalı örneklerle anlatıldı. İzmir Özel Türk Koleji bünyesinde 25 0cak 2012 Çarşamba günü,  yaklaşık 250 öğretmenin katıldığı seminerde; kurum içinde hitap, selamlaşma ve tokalaşma biçimleri; beden dili kullanımı ve karşılama-uğurlama törenleri ile toplantılarda uygulanacak protokol kuralları tanıtıldı. Seminerde ayrıca, Dokuz Eylül Üniversitesi Basın –Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından oluşturan protokol modeli de paylaşıldı.

Selamlaşma ve tokalaşma biçimlerinin, kurum içi protokol kurallarının öneminin de anlatıldığı seminerde, dirsek temasında yüz yüze gelerek yapılan samimi bir tokalaşmanın iletişimin başlangıcı olduğu vurgulandı. Ayrıca, basit gibi görülen selamlaşma ve tokalaşma ile bunları yaparken kurulan yüz yüze temasın aslında kurum içinde sağlıklı bir iletişim için ne kadar önemli olduğu günlük hayattan uygulamalar ve ast-üst ilişkileri çerçevesinde aktarıldı. Seminerde ayrıca devlet büyüklerine saygının önemi ile saygı ifade biçimleri ifade edildi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv