Üniversiteli çiftçiler sertifikalarını aldı

  • 0
  • 809
Yazı Boyutu:

Devlet Planlama Teşkilatı(DPT) İzmir Kalkınma Ajansı(İZKA) ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin ortaklaşa yürüttükleri “400 Önder Çiftçi Aranıyor” Projesi kapsamında, hayvan yetiştiriciliği kursunu başarıyla bitiren çiftçilere sertifikaları verildi.
Ege Üniversitesi Zootekni Ağıl Tesislerinde 4’sü düzenlenen kursu başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarını Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof Dr Akın Olgun verdi. Prof Dr Akın Olgun bu tür projelerin Türk Tarımı ve Hayvancılığı için çok önemli olduğunu belirtti ve Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı’ya bu projedeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Proje hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı, “400 Önder Çiftçi Projesi, öğrenme ve öğrendiğini bölgesindeki yetiştiricilerle paylaşmaya varım diyen çiftçilerle yürüyor. İzmir ili çevresinde hayvancılığın yaygın olduğu köylerden birer kişi Seferihisar’da kurulan çiftçi eğitim merkezinde20-25’erlik guruplar halinde eğitim alıyor. Projeye İZKA ve İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin destek veriyor. İZMİR(Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim