Üst tur garanti

  • 0
  • 942
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Sicilya’da başlayan Euro League 2 Avrupa Şampiyonası “Grup Eleme” maçında ikide iki yaparak bir üst tura çıkmayı garantiledi.

Tekerlekli sandalye basketbolunda ülkemizin gurur kaynağı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İtalya’nın Sicilya Adası’nda düzenlenen Euro League 2 Avrupa Şampiyonası  Grup Eleme maçında ilk gün karşılaştığı iki rakibini de mağlup ederek bir üst tura çıkmayı garantiledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, pazar günü (13 Mart 2011) saat 09.00’da İsrail’den Beit Halocheem Tel Aviv, 13.30’da ise İtalya’dan Porto Torres ile sıralama maçı oynayacak.
İzmir Büyükşehir Belediyespor, grup eleme maçının ilkini sabah Fransa’nın Capsaaa takımıyla oynadı. Müthiş bir performans ortaya koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, maçın periyotlarını 23-8, 44-17 ve 70-31 önde geçip maçtan 90-39 galip ayrıldı. İzmir ekibi, günün ikinci maçında ise İsviçre’nin Les Aigles de Meyrin takımıyla karşılaştı. Karşılaşmanın ilk üç çeyreğini 22-8, 41-14 ve 57-20 önde bitiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu maçı 73-30 kazanıp bir üst tura çıkmayı garantiledi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Gençler sporda harikalar yaratıyor

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Arşiv