Vatandaşlık Başvuruları 2024 Yılı temmuz'da bitiyor

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler, "K.Makedonya Vatandaşlık Başvuru süresi 2024 yılı temmuz ayı sonunda sona erecektir" dedi.

  • 1
  • 2.168
Vatandaşlık Başvuruları 2024 Yılı temmuz'da bitiyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler K.Makedonya Vatandaşlık Başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu.

Birol Özkardeşler açıklamasında şu ifadelere yer verdi "Bilindiği üzere 2021 yılı temmuz ayında K.Makedonya Vatandaşlık kanununda değişiklik yaparak daha önce Anavatanlarına göç eden kişilere başvuru hakkını sağlamıştı.

1953 yılında eski Yugoslavya bugünkü K.Makedonya'dan Türkiye'ye serbest göçmen olarak gelen ailelerde bu haktan faydalanarak başvurularını yapabilmektedir. İlgili kanunun geçerlik süresi 2024 yılı temmuz ayı sonunda sona erecektir. Konuyla ilgili gelen sorulara dayanarak bu açıklamayı yapma gereği duyduk. K.Makedonya Ankara Büyükelçisi Jovan Manasievski ile yaptığımız toplantıda başvuru süresinin uzatılmasının mümkün olmadığı bilgisini aldık.

Bu sebeple başvuru yapma niyeti olan hemşerilerimizi bu konuda uyarmak ve bilgilendirmek istedik. Bilgimiz dahilinde hemşerilerimize elimizden gelen desteği yapmaya hazırız.Konuyla ilgili bilgi almak isteyen hemşerilerimiz 0535 780.41 54 no'lu telefonumuzu arayabilirler.

Yorumlar (1)
  • Savaş Karagözlü

    Savaş Karagözlü

    Benim babam 1338(1922) yılında Usturumca da doğmuş ve 2 yaşlarında ailesi ile birlikte Türkiye ye gelmiş.Türkiyed de giriş kayıtlarına ulaşamıyoruz. Bildiğim kadarı ile orada doğanların birinci derece yakınlarını vatandaşlık hakkı doğdu.Acaba Usturumca da doğum kayıtlarına ulaşma şansımız var mı? Peşin teşekkürler

    24 Mayıs 2024 09:25
YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir Metrosu’nun 28’lik delikanlısı

Torbalı'da Çevre Şenliği

İzmir İtfaiyesi teyakkuzda

Sevimli misafire biberonla beslenme

Kopanisti Peyniri'ne Tescil

Yeni nesil yatırım

Arşiv