World Masters Şampiyonası’na davetli

  • 0
  • 835
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü judocularından Gülşah Kocatürk ve kulüp antrenörü Mesut Kapan, Türk sporu adına gurur veren bir başarıya imza attı. Ülkemize uluslararası organizasyonlarda birçok madalya kazandıran Kocatürk ile antrenör Kapan, dünyanın en başarılı judocularının katılacağı World Masters Şampiyonası’na özel olarak davet edildi.

 Sıkletinde ilk 10 sporcu arasında
Hafta sonu Güney Kore’nin Suwon kentinde yapılacak organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyleyen Mesut Kapan, “Beş yılda bir yapılan bu büyük organizasyonda Türkiye’yi bizim temsil etmeye layık görülmemiz çok önemli. Sporcumuz Gülşah Kocatürk, şu anda dünya sıralamasında 10. sırada. Kendi sıkletinin en iyi 14 sporcusu ile mindere çıkacak. Müthiş bir şampiyona olacak. Ayrıca maçlar sonunda üç gün boyunca tüm sporcular ortak kamp yapıp birbirleriyle çalışma fırsatı da bulacak. Dünyanın en iyi sporcuları arasında Türk bayrağını göndere çektirmek, ülkemize madalya ile dönmek arzusundayız” dedi.

Sporculuk yaşamında ilk kez World Masters’a katılacağı için büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Gülşah Kocatürk, “Dünyanın en iyileriyle aynı ortamda bulunmak, yarışmak ve Türk’ün gücünü gösterebilmek için sabırsızlanıyorum. Yakın geçmişteki Türkiye Şampiyonaları’nda form düzeyimin de yeterli olduğunu gördüm. İyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Çok güçlü isimlere karşı madalya mücadelesi vereceğim. Dünya 2.’si unvanıyla çıkacağım minderde Türkiye’yi, Türk kadınını başarıyla temsil etmek istiyorum” ifadesini kullandı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu