Yamanlar Koleji'nden Sanat Olimpiyatı

  • 0
  • 777
Yazı Boyutu:

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan SEPTO’da birinci olan projelerin danışman öğretmenleri, Royal Talens boyalarının sponsorluğunda, Hollanda Kraliyet ailesinin özel davetlisi olarak Hollanda’ya 5 günlük eğitim gezisi ile ödüllendirilecek.

İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumları, ‘hayatta başarılı olmak için yüksek notların tek başına yeterli olmayacağı’ inancıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Sanat Eğitimi Tasarım Olimpiyatı (SEPTO) düzenliyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek olimpiyata katılan Türkiye geneli ilköğretim okulu öğrencileri, bu yıl da sanata ve tasarıma dair hünerlerini yarıştıracak. Sanatçı çocuklar, rekreasyon, oyuncak tasarımı, dramatizasyon, pandomim, kaligrafi, resim ve müzik kategorilerinde kürsüye çıkmaya çalışacak. Geçen yıl 81 ilden, 505 okulun yarıştığı olimpiyata bu yılda Edirne’den Kars’a birçok öğrencinin katılması bekleniyor. SEPTO’da görsel sanatların jüri başkanlığını  Hollanda Kraliyet Ressamı ve Avrupa Görsel Sanatçılar Topluluğu Başkanı Don NEDERHAND yapacak.

Bu tür organizasyonların Türkiye’de fen bilimleri ya da sosyal bilimler üzerine düzenlendiğini dile getiren Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek üzere kolları sıvadık. Geleceğin sanat entelektüellerini yetiştirip yönlendirmeyi ve yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefledik. Ayrıca birinci olan projelerin danışman öğretmenleri, Royal Talens boyalarının sponsorluğunda, Hollanda Kraliyet ailesinin özel davetlisi olarak Hollanda’ya 5 günlük eğitim gezisi ile ödüllendirilecek. Sanata meraklı çocuklarımızı hünerlerini sergilemek üzere İzmire davet ediyoruz. www.septo.org adresli internet sitemizde de bu davetimizi herkesle paylaşıyoruz.” dedi.

YARIŞMA TAKVİMİ:

E-posta başvuru (son tarih):  20 Nisan 2012

Finalistlerin ilanı:  25 Nisan 2012

Sergi-değerlendirme tarihi:  5 Mayıs 2012 Cumartesi

Ödül töreni:  5 Mayıs 2012  Saat: 20.00

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv