Yaşar’dan uluslararası düzeyde çeviri laboratuvarı

  • 0
  • 750
Yazı Boyutu:

Yaşar Üniversitesi’nde uluslararası düzeyde imkanlara sahip çeviri laboratuvarı kuruldu. Öğrenciler kurulan laboratuvar sayesinde meslek hayatlarına bir adım önde başlayacak.

Uluslararası düzeyde teknik alt yapıya sahip, 21 öğrenci kapasiteli laboratuvarda son sistem teknoloji bilgisayarlar ve çeviri kabinleri bulunuyor. Laboratuvar ayrıca öğrencilerin çeviri yaparken birbirlerinin seslerinden etkilenmemesi için özel bir yalıtım sistemi ile donatıldı. Türkiye’deki en gelişmiş dil laboratuvarlarından biri olan laboratuvarda, konferans sistemi ve yazılı çeviri programı olan SDL Trados programının yanı sıra öğrenciler, uydu üzerinden alınan görüntülerle eş zamanlı olarak çeviri yapma imkanına sahip olacaklar. Çeviri sektörünü yakından tanıma imkanı veren bu sistem sayesinde, Yaşar Üniversitesi mezunları meslek hayatlarına, bir adım önde başlamış olacak.

TOEFL uygulama laboratuvarı
Son teknoloji ile donatılan çeviri laboratuvarı, aynı zamanda TOEFL IBT sınavlarına da ev sahipliği yapacak. TOEFL IBT İngilizce dil yeterlilik sınavlarının uygulama aşaması, bu laboratuvarda gerçekleştirilecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv