Yaşar’ın “Yaratıcı Fikirler Atölyesi” açıldı

  • 0
  • 1.898
Yazı Boyutu:

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ve İzmir Reklamcılar Derneği’nin desteklediği  Yaratıcı Fikirler Atölyesi  açıldı.
Yaşar Üniversitesi’nde geleeceğin iletişimcilerinin reklamcılık ve halkla ilişkiler projelerini gerçekleştirirken, mezun olmadan özel sektör tecrübesi kazanmalarını hedefleyen Yaratıcı Fikirler Atölyesi(YAFA) İzmir Reklamcılar Derneği(İRD) yöneticilerinin katıldığı bir törenle açıldı. İRD’nin danışmanlık desteği vererek öğrencilerin bir reklam ajansı ortamında çalışmalarını hedefleyen YAFA’nın açılış etkinliği kapsamında ünlü reklamcı Haluk Mesci’nin de katıldığı “Geleceksel Hizmet Anlayışı” başlıklı  bir söyleşi de düzenlendi.
Reklamcılar zor durumda
Selçuk Yaşar Kampusu’nde YAFA tarafından gerçekleştirilen panele İzmir Reklamcılar Derneği Başkanı Murat Türkay, Freelance Group sahibi Güler Sarıgöl, Goncagül Ev Tekstili Sahibi Gül Güler, Atay Holding Halkla İlişkiler ve İletişim Müdürü Saadet Adagideli, DEÜ GSF Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Ömer Durmaz, reklamcılık dünyasının ünlü isimlerinden Haluk Mesci ve çok sayıda davetli ile öğrenciler katıldı.
Haluk Mesci,  reklamcılık sektörünün kan kaybettiğini belirterek, ekonomik krizin etkilerinn en çok hissedildiği reklam ajanslarının zor durumda bulunduğunu savundu.
İRD Başkanı  Murat Türkay “ Yerel Ajanslar için freelance sistemi gerçek bir finansman çözümü olabilir. Yerel Ajanslar, sosyal güvenlik, vergi ve kira gibi birçok harcamadan tasarruf edebilirler.” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim