Yaşlı ve engellilere temizlik hizmeti

  • 1
  • 1.165
Yazı Boyutu:

Bayraklı Belediyesi ibadethane ve okul temizliği çalışmalarından sonra engelli ve yaşlı vatandaşların evine temizlik hizmeti götürüyor. Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, güçten düşen yaşlı vatandaşlar ile fiziksel koşullar nedeniyle temizlik yapamayan engellilerin talepleri doğrultusunda temizlik çalışmalarına başladı. Temizlik çalışmalarında sınır tanımadıklarını söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Vatandaşlarımızın uygulamadan memnun olduklarını görmek bizi teşvik ediyor. Biz de sokak sokak temizlediğimiz Bayraklı’yı şimdi ev ev temizliyoruz” diye konuştu.

İlk temizlik Hikmet Teyzeye
Ekipler ilk olarak dilekçe ile başvuruda bulunan Hikmet İyisöyler’in evine temizliğe gitti. Yürümekte zorluk yaşayan 73 yaşındaki Hikmet İyisöyler, “Bacaklarım vücudumu taşıyamaz olunca evimde temizlik yapamaz oldum. Temizlikçi tutacak maddi gücüm de yok. Bu yüzden Belediyeye başvurdum. Beni geri çevirmediler. 3 tane bayan çalışan evimi tertemiz yaptılar. Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.  

Öncelik yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza
Cami, cem evi, kilise ve okullardan sonra vatandaşların evlerinde de temizlik çalışmaları başlattıklarını kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Önceliğimizi evlerini temizleyemeyecek durumda olan vatandaşlarımıza verdik. Çünkü herkesin evine temizlikçi tutması kolay değil. Ekonomik güç gerektirir. Tüm malzemelerimizi yanımızda getiriyoruz. Yeni başlattığımız bu hizmetten vatandaşlarımızın mutlu olduklarını gördük” dedi.

Evler tertemiz oldu
Başvurulara göre günde iki eve giden temizlik ekibi evlerde ıslak kuru süpürge tutup yer silerken, kirli giyim eşyalarını da çamaşır makinesinde yıkıyor. Temizliğe gidilen vatandaşların komşularının da destek verdiği çalışmaların sonunda evler tertemiz oldu.

Yorumlar (1)
  • Hamide Unal

    Hamide Unal

    Beynimde tümür olduğu için sağ kolum tutmuyor kafam döndüğü için temizlik yapamıyorum belimde fıtık var hareket edemiyorum engelli çocuğun var kendi işlerimi Zor yapıyorum temizlik ci tutacak param yok yardımcı olursanız sevinirim lütfen

    06 Aralık 2023 22:43
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Makina Mühendisleri Odası'nda yeni dönem

At-Çek Balık Avı Festivali’ne Hazırlanıyor

Hava kirliliği şikayetleri son 5 yılda yüzde 43 azaldı

“Kırmızı” ve “Mavi” hatla İzmirlilerin hizmetinde

‘Sağlıklı kent, Sağlıklı yaşam: İzmir’ sloganıyla öne çıkalım”

Ritmimiz de keyfimiz de yerinde

Arşiv