Limonlu Su, Sirkeli Su, Egsantrik Mırçlar Zayıflat

  • 0
  • 899
Yazı Boyutu:

Bu gün düşünerek karar verme gününüz olsun.
Neyi mi düşüneceğiz: Aşağıdaki satırları kendi anatominize uyarladığınızda her şey netleşecek ve zayıflama karışımlarına, popüler bir doktor, diyetisyen, hemşire güvendiğiniz bir komşunuz önerse bile bakışınız değişmeli…
 
Şimdi hep birlikte iki elimizi göbeğimize götürüp, yağ tabakasının yoğun olduğu kısmı (varsa tabii) sıkıca tutuyoruz. Hemen soralım: Sizce bağırsaklarınız nerede? Yağ tabakasının içinde olabilir mi? Hemen yardımcı olayım: Yağ tabakasının altında karın kasları, sinirler ve bağırsakların dış duvarı, orta katmanı ve iç yüzeyi bulunur. Bağırsakların iç kısmında da kana geçişten sorumlu parmaksı yapılar yani villus tabakası vardır. İçtiğiniz limonlu su, sirkeli su ve zayıflama çayları işte o iç kısımdan geçerek ince barsaklardan böbreklere geçip idrarla atılır. İdrarda asla yağ damlaları halkaları görmezsiniz. Bağırsakların içerisinden usulca geçip gider.
 
Halbuki vücutta depo edilmiş deri altı yağlar ile, bu kana geçişten sorumlu parmaksı yapıların ve limonlu suyun teması söz konusu bile değildir. Bağırsakların iç yüzeyi neredeeee, deri altı karın yağları nerededir. Bu önerilen limonlu su, sirkeli su veya zayıflama karışımlarının vücut içinde ne yapabileceğine bir bakalım:
·         Bağırsaktan kana geçişi organize eden parmaksı yapı villusun bulunduğu iç tabakayı aşmalı,
·         Bağırsaktaki emilim yüzeyinin bir gerisinde yer alan kısıma geçmeli ama bu bölgelerdeki koruyucu yağları yakmamalı,
·         Buradan da bağırsak dış duvarına yol almalı, yine koruyucu yağ tabakasına zarar vermemeli,
·         Bağırsakları aştıktan sonra, karın altı depo yağlara doğru yol alırken, bu yağ yakıcı karışımlar, karşılarına çıkan sinirlerin koruyucu çeperi olan yağ tabakasına zarar vermemelidir ve Kasları da hasara uğratmadan geçmelidir.
·         Neredeyse karışımımız vücuttan dışarı çıkmak üzereyken karşısına çıkan deri altı yağ tabakasına güvenle ulaşmalıdır. Mümkünse deri altı bu yağları kolluna takıp, aynı güzergahtan  hiçbir yere yine zarar vermeden, bağırsak içine geri dönmelidir. Mümkünse dışkıyla atılmalıdır ki bu sefer de ishal ile bunu teyid edebilirsiniz.
·         Bağırsak sökücü form çaylar ve ishal yapan karışımlar bile, sadece besinle alınan be bağırsağa ulaşan yağı sökerler…
BÖLGESEL DEPO YAĞLARINIZI SEÇEREK YAĞ YAKABİLEN, AMA SİNİRLERE VE KASLARA ZARAR VERMEYEN, BÖYLESİNE MUCİZEVİ, GÜVENLİ BİR KARIŞIM, İKSİR, MIRÇ YOKTUR.
Artık beslenme ve diyet uzmanları olarak: “Ama kadın programlarına çıkan sağlık personeli söyledi” cümlesini duymak istemiyoruz.
Gerçekten yağ yakıcı kimyasal maddeler vardır. Bunlar sadece eczanelerde veya internette özel ilaçların içinde bulunur. Bunlar bağırsaklardan kana geçer. Sinir hücrelerimizin koruyucu çeperindeki yağlar dahil, önüne gelen tüm yağları yakar. Bu durum ise; işte o zayıflama ilaçlarının toplatılma nedenidir.
 
Gelin artık, şarlatanların dikkat çekmek, kendini piyasada hatırlatmak üzere, tıbbi bilgisini es geçip, ticari amaçlarla uydurduğu bu iksirleri, karışım ve mırçları kendi üzerinizde denemekten vazgeçin.
Bir karışım, ya yağ yakıcı değildir; ya da gerçekten önüne gelen her yağı yakar ve acilen toplatılır, yasaklanır, sağlık bakanlığı tarafından duyurularak kullanımı engellenir.
Beslenme konusunda nerede hata yaptığınızı biliyorsunuz. Neden o hatalı alışkanlıklarınızın üzerine gitmek yerine sağlığınızı tehlikeye atasınız ki…
·         Haydi yeni yılda hep birlikte besin zaaflarımızı listeleyelim.
·         Bu listeden her hafta birinin, tek seferdeki porsiyonunu küçültelim.
·         Sonra haftalık yeme/ içme sıklığını azaltalım.
·         Besin zaafımızın alternatifi olabilecek daha düşük kalorili seçenekle ikame edelim.
 
·         Örneğin çikolata kalıbı yerine; minik parça gofret yiyelim ya da şekersiz,  sütlü, stevia ve kakao ile hazırlanan sıcak çikolata içelim. Sizin zaafınız her ne ise; ona yönelik güvenli alternatif bulunabilir.
Geçmişinizde her denemede kilo verseniz bile tekrar aldığınız olumsuz deneyimleri unutun ve gerçek kilo artış nedeninize yani besin zaaflarınıza odaklanın ki; yeni yılda bu sefer son olsun… Besin zaafları için tadımlık porsiyonlar ve seyrek tüketmeye adapte olmak, bunu sürdürmek; HAYAT KURTARIR…

YORUM YAZ
Arşiv