Sirkenin Elinden Ne Gelir…

  • 0
  • 4.284
Yazı Boyutu:

Son 20 yılın dedikodusu “aç karnına sirke zayıflatıyor” Acaba?...
 
12 hafta süren 18bin kişide Japonya’da yapılan deneyde: “3 öğün tok 1er çorba kaşığı sirke, besinlerden gelen yağların kandan hücreye girişi kolaylaşmış, kandaki lipidler (yağlar) düşmüştür” deniliyor.
 
“Aç karnına sirkeli su bel kalçayı eritir” denilmiyor. Mide şikayetleriniz varsa şiddetlendirebilir bile… Çok sayıda ilaç kullanıyorsanız da mideyi korumak için sirkeden kesinlikle uzak durmalısınız.
 
“Deri altı depo edilmiş yağlar yalnızca “harcanan enerji; aldığınızdan daha fazla ise”, deri altından çekilir ve yakılır. Basen yağları için spesifik bir diyet, yalnızca kol altlarını küçülten iksir, çalkalanan mucize karışımlar gerçekte sahtekarlıktan ibarettir.
 
Hiçbir etken maddenin, kan yoluyla vücutta dolaşmaktayken, beyine ve sinir hücrelerine ulaştığında: “Buraya zarar vermeyeyim, basen yağlarını bulayım” türünden bir seçiciliği olamaz. Gerçekten de yağ yakıcı etken maddelerin verdiği zararların önlenemediği için bunları içeren zayıflama destekleri Tarım Bakanlığından onay alır, Sağlık Bakanlığınca piyasadan geri toplatılır. Zerre şüpheniz kalmasın ki; zayıflamada mucize yok, her şeyi doğru miktarda  ve doğru sıklıkta yemek temel prensiptir...
 
Karbonhidratları ve doymuş yağları fazla tüketiyorsanız, sirkenin sizin için yapabileceği bir şey yoktur. Sirke depo yağlarınızı yakmaz. Zayıflama ilacı hiç değildir. Hiçbir iksir, hap, ameliyat dahil vs, çılgınca yeme içme tempomuzla baş etmesi mümkün değildir. Mide şikayetleriniz yoksa, beslenmenize dikkat ederek, 2-3 öğün tokken, hele ki et yediyseniz yanına salata alarak, birer çorba kaşığı sirke mutlaka tüketin. Yüksekse kan kolesterolünü düşürüp kalbi koruyun.

YORUM YAZ
Arşiv