Tarım İlacı Mı Vitamin Mi?

  • 0
  • 765
Yazı Boyutu:

Son zamanlarda çok tartışılan bir konu sebze ve meyvelerdeki tarım ilaçları… Hepimiz sebze ve meyvenin sağlığa yararlarını biliyoruz. Posası ve kabuğunun da yararlı olduğunu da biliyoruz. Vitamini kabuğunda değildir belki ama; kabuğu vitamin kadar değerlidir.
12 Mayıs 2012 tarihinde Cumartesi günü yayınlanan bir gazetedeki habere göre bu tarım ilaçları fırçalasak bile çıkmıyor, kansere neden oluyor. Anne karnındayken bebeğe geçip, ileride çocukluk çağı kanserlerine de neden olabiliyor. Bebeklerde beyni ve cinsiyet hormonlarını da etkiliyor. Benzeri şok edici iddialar, çeşitli gıdalar için her geçen gün artıyor. O halde güvenli olan nedir? Ne yiyeceğinizi şaşırmayın. Çözümsüz gibi görünse de; aslında değil.
Burada önemli olan şey şu ki; sebze ve meyvelerin kabuklarındaki:
·         Tarım ilaçlarını
·         Parazitleri ve yumurtalarını
·         Kabuğa uygulanabilen parafini( mumsu tabakayı)
aynı anda çözme özelliğine sahip; bitkisel bazlı arındırıcılar satılıyor. 1,5-2 litre suya 0,5-1 ölçek kadar dökülen arındırıcılarda besinin sadece 2 dakika kadar beklemesi yeterli oluyor.

Çok iyi durulayarak kullanmak, sebze ve meyveleri kabuklarıyla yiyebilme imkanı sunacaktır. Ürkmeden, güvenle sebze ve meyve yiyebilirsiniz. Kullanmayı alışkanlık edinmenizde yarar var. Eliniz alışana kadar 2 dakika size çok gelebilir, ama buna değer. Dışarıda yemek zorunda kalmanız halinde de meyveyi soymayı, sebze ve salatayı da evde yemeyi tercih edin.

YORUM YAZ
Arşiv