Dünya Sağlık Günü

  • 0
  • 1.114
Yazı Boyutu:
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) anayasasının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte her yıl 7 Nisan'da kutlanan Dünya Sağlık Günü olarak anılıyor. Bugünle alakalı olarak kısa, uzun, en güzel, resimli kutlama mesajları ve sözleri sosyal medyada paylaşılmaya başlandı bile…

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ NEDİR?
Dünya Sağlık Örgütü’nün anayasasında yürürlüğe giren 7 Nisan tarihi, Dünya Sağlık Günü olarak tanımlanmıştır ve bu özel günde Dünya Sağlık Günü kutlanır. DSÖ tarafından 22 Temmuz 1946 tarihinde 61 ülkenin imzasıyla çalışmalara başlandı ve bir komisyon kurularak bu çalışmalar yürütüldü. 7 Nisan 1948 tarihinde ise çalışmalarını yürüten komisyon çalışmalarını tamamlandı ve 26 ülkenin imzasıyla, Dünya Sağlık Günü ilan edildi.

Bireysel sağlığımız toplum sağlığı ile bir bütündür. Kendi sağlığımızı korumak adına aldığımız önlemler, çevremizi ve sevdiklerimizi de sağlıklı yarınlara taşıyacağı bilincinde olalım.

Sağlık en temel hakkımız, kaliteli ve eşit sağlık hizmete her zaman ulaşabilmesi temennimle, "Dünya Sağlık Günümüzü “kutluyor, herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Unutmayalım ;
Hayatın tadını doyasıya çıkarmak için ilk kural: sağlık!

Sağlık olmazsa yaşam olmaz,

Sağlıklı günler dileklerimle,

YORUM YAZ
Arşiv