Metrodaki Kova!

  • 0
  • 328
Yazı Boyutu:

Biri kafa yapmıyorsa…
 
Saf kişileri sazan yerine koyup, meraklabaktırmayı amaçlamıyorsa…
 
Veya…Amirine, müdürüne kızan personelin intikamhırsıyla yaptığı plan değilse…
 
 Bir başka senaryoyla; bazı kışkırtıcılarpanik yaratmak istemiyorsa…
 
Okovanın yerin altındaki Metro durağında ne işi var?Üstelik yanında bir uyarıcı levha: Dikkatkaygan zemin!Yere bakıyorsun, parlak parke taşlarıyayılan sudan iyice kayganlaşmış.                   
 
Yukarıdakiresim Üçyol- Üçkuyular hattının Hatay istasyonunda çekildi.Hani; temeli 2005’de atılıp halabitirilemeyen. Ne zaman biteceği bilinmeyen…5,5 kilometrelik uzatma metro hattının 1.Etabı, ilk durağında.Burası vatandaşın tepkileri artıncayılbaşına iki gün kala….29 Aralık 2012’de hizmete girmişti.Bir durakta olsa eleştirilen hizmetverilmişti.Töreni yapılmadı, tüm hattın bitmesiöngörüldü.Ama eksikleri çoktuYine de millete moral olsun diye seferler konuldu. 
 
*Gelgelelimresme göre durum vahim.Metro’nun her yeri kapalı.Alttan su gelmiyor, kenardan sızmıyor.Böyle olsaydı kova konmazdı.İçine su dolmazdı.“Kaymayın”diye uyarı levhası bırakılmazdı. 
 
*Demek ki…Yukarıdangeliyor.“Çatı delinmiş” der,neresi damlıyorsa tencere-kova koyarız ya…Aynı onun gibi bir şey.Tepedendamlıyor.Milletşaşkın, tavana bakıyor.Kimse de “ Bu nedir?” diye sormuyor.Teknik işlerden anlamayız ama kulağımızailişmiştir.Tünel iksasından mı, klondan mı, betonörtüden mi, yoksa cephe kaplamasından mı bir sorun var.Bilemeyiz. 
 
* Mutlak bu yazıdan sonra birileri…Bir şeyler söyleyecektir.Belki de “ Önemli değil, doğaldır. Sudur akar, topraktır sızar” diyecektir. 
 
*Deneyimli eski Başkan Burhan Özfatura,  birkaç yıl önce bu konuda uyarmıştı.“ Kimne derse desin sadece projenin teknik sorumlu müşavir firmasının raporuönümledir, hayati önemdedir. Yine de güven vermiyorsa üniversitelerden heyet getirilir,arıza tespit edilir… Diğer söylenenler şişirmedir”Onun için…Metrodaki içine su damlayan kovayı…
 
Açıklasınmüşavir firma.Konuşmuyorsagelsin üniversiteden hoca.Çözülsünbu muamma.Kalmasınkorkulu rüya!
 

YORUM YAZ
Arşiv