Son Yüzyılın Akrep Ay Tutulması

  • 0
  • 204
Yazı Boyutu:

Son yüzyılın Akrep ay tutulması. Dünya değerleri hızla değişiyor


5 mayıs 2023 akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması; tarihin en büyük tutulması. Uranüs, Güneş ve ay düğümü ve Merkür Retrosuyla birlikte gerçekleşiyor. Plüton ve Uranüs karesi zorlayıcı bir etki veriyor. Değişik ve beklenmedik olayları tetikçisi olan bu tutulmaya adalet yerini bulma olayı da diyebiliriz. Sert bir Uranüs ve güneş kavuşumunda gerçekleşecek bu tutulmada aşk ve sevgi kavramlarının gerçek nedenleri ortaya çıkacak. Buna bir çeşit yüzleşme de diyebiliriz.. Su burçları (akrep, yengeç, balık ) önemli bir ilerleme kaydedecekler. Geçmişe baktığımız zaman bu tutulma benzerlerinde hep din savaşları çıkmış ve ülkeler arası din misyonerlik çalışmaları ön plana çıkmıştır. Tutulma etkilerini 2 gün önce ve daha sonra 2 hafta ve 3 ay içinde etkileri görülür. Doğum günlerine 6 gün arası olan kişilerde daha çok hissedilecektir. Doğal afetlerinde habercisi olan tutulmalarda sakin olmalıyız. Güdümlü deprem yaratmak, fay katmanlarını zorlamak, iklimleri değiştirmek ve insanları yaşadıkları yerden uzaklaştırma gibi farklı yöntemlerle; Dünya yeni savaş ve oluşumların sınırında olduğunu ve bu tutulmanın dünya savaşlarını körükleyebileceğini hatırlatmak isterim.. Olaylara karşı gelmek yerine akışına bırakmak gerekir.. Sakinlik çok önemli. Tutulmalar, zamanın tarihlerinde oynar. . Uzun zamandır istediğini bir şey bir anda karşınıza çıkabilir. Yıllardır ulaşamadığımız istekleriniz mucizevi bir şekilde gerçekleşebilir. Bazen bir dileğinizin veya çok istediğinizin bir olayı hızlı bir şekilde karşınıza çıkarır. Aylar ya da yıllar geçmesi gerektiğine inandığınız olayları bir anda kapınıza getirirler. Ortaya çıkan yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır. Hatta cesarete edemediğiniz konular sizin adınıza evren düzenleyecektir. Yeni bir oluşumun başlangıç sinyalidir. Şunu unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir ve değişimleri tutulmalar sağlar. Çalışkanlık, iş sistemleri, temizlik, hijyen, sağlık, liderler, sanatçılar dünyayı temelden etkileyecek değişimlere hazır olmalıyız. Reformist değişimler olacaktır. Alacağımız radikal kararlar hayatımızı değiştirecek. Uzun süredir oturduğunuz bir semtten bir daha dönmemek üzere taşınabilirsiniz. Ülke değiştirebilirsiniz. Yeni bir kazanç kapısı ardına kadar açılabilir. Meslek değiştirebilirsiniz. Devletler arası bir karmaşa ve yeni bir düzen geliyor. Ruhsal yönden duygusal değişimler, daha önce asla giremediğiniz bir kapı ardına kadar açılır. Bir tutulmayı “iyi” ya da “kötü” olarak yargılamakta aceleci davranmayın – tutulmalar ani olaylar getirirler ama onların gerçek anlamını anlamak haftalar sürer. Eğer bir tutulma yüzünden acı çekerseniz, evrenin sizin için daha iyi bir şey düşündüğünü aklınızdan çıkarmayın. Sabırlı ve açık olun. Bizi fevri ve biraz da sinirli olmaya zorlayabilir. Duygusal olarak kendimizi güçlü hatta biraz da bencil bulabiliriz. Bir anlık kızgınlıkla yaptığımız hareketlerin bedelini duygularımızla ödemek zorunda kalmamak için sakin kalmakta fayda var.

Eğer bir tutulması doğum gününüze ve birkaç gün yakınlarına düşüyorsa, bunun etkilerini kesinlikle tüm sene boyunca hissedeceksiniz. Değişimler bir sonraki doğum gününüze geldiğinizde tamamlanmış olacak.

KOÇ
(21 Mart-22 Nisan)

Geçmişle ilgili sorunları ortaya çıkabilir. Elektronik eşyaları bozulabilir. Aynı zamanda Yönetici gezegenleri Merkür de Retro yapıyor. Aksilikler canlarını sıkacaktır. İletişim kopukluğu özel hayatlarında sorun yaşatacaktır.


BOĞA
(23 Nisan-21 Mayıs)

Tutulma Boğalarda boşanmalara neden olabilir. Ben merkezci davranarak bencilleşebilirler. İş ve Evlilik oratğıyla yaşabilecek sorunlar söz konusu…Duygusal patlamalara dikkat. Özgürleşme ve yeni kararlar alma dönemi.


İKİZLER
(22 Mayıs-22 Haziran)

Korku ve endişeleri geride bırakmalılar. Sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Özellikle iskelet sistemleri önem kazanacak. Kendilerine güvenmeyi öğrenmek zorundalar. Bazı dostlarının oyununa gelebilirler. Yüzleşmeyi yaşayacaklar.

YENGEÇ
(23 Haziran-22 Temmuz)

Özel ve iş hayatları önem kazanıyor. Eski sevgililer ortaya çıkacak. Sırlar çok önemli. Rakiplerle başları derde girebilir. Yanlış sarf edilen bir kelime emek verilen bir işin sonunu getirebilir. Duygular değil mantık önem kazanmalı.


ASLAN
(23 Temmuz-23 Ağustos)

Aşk aile yeni bir dönem başlıyor. Sorunlu bir ilişki varsa bitebilir. Bazı akrepler evlilik ve beraberlik kararı alacaklar. Karlı yatırım ve ortaklıklar onları bekliyor. Anlık öfkelerin akışı onlara zarar verebilir. Başlangıç ve bitişler onları bekliyor.

BAŞAK
(24 Ağustos - 23 Eylül)

İstedikleri mülke kavuşuyorlar. Hayatlarında kendilerine eşlik eden kişilerin olanaklarından faydalanacaklar. Eski kırgınlıkları ve kalp acılarını geride bırakma konusunda evrenin sesine kulak vermeliler.


TERAZİ

(24 Eylül - 22 Ekim)

İş hayatlarıyla ilgili yeni planlamalar yapacaklar. Bazı iş arkadaşlarının gerçek yüzlerini görecekler. Düşmanlarının sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalacaklar. İlişkilerinde devam eden sorunları yüzleşerek çözecekler.


AKREP
(23 Ekim-24 kasım)

Akreplerin hayatları ile ilgili yeni bir dönem başlıyor. İçsel enerjileri ve farkındalıkları artıyor. İş hayatınızda yaşadığınız yanlışlıklar artık sona eriyor. Değerinizin anlaşılması için evrenden yardım geliyor.


YAY
(24 Kasım-22Aralık)

Şüpheci yaklaşımlarınız dost kaybına neden olabilir. Geçmişte zararı dokunmuş kişiler de ders vermek fırsatları karşılarına çıkacak. Kontrollü gitmeleri şart. Dostluklar ve onlarla yapılan işbirlikleri önem kazanacak.


OĞLAK
(23 Aralık - 22 Ocak)
Geçmişi geride bırakmanın zamanı geldiğini anlıyorlar. Aşklarına sahip çıkacaklar. Önemli konuları ele alacaklar. Hayata artık pozitif bakmak isteyecekler. Cesaret isteyene işlerin sorumluluğunu almaktan çekinmeyecekler.


KOVA
(23 Ocak - 20 Şubat)

Yeni iş teklifleri onları bekliyor. İmza atarken dikkatli olmaları gerekiyor. Yaşam alanları daralabilir ve eksilme riski yaşayabilirler. Eşin iş durumları ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Geçmişle ilgili yüzleşmeler ortaya çıkabilir.


BALIK
(19 Şubat - 20 Mart)

Olumlu bir etkileşim onları bekliyor. Hayallerini gerçekleştirecekler. Finansal konularda yenilenme söz konusu. Hayatın akışı içinde sürpriz oluşumlar onları bekliyor. Toplantılar ve organizasyonlar onları bekliyor.

YORUM YAZ
Arşiv