And Dağları’nın Şükran Töreni

  • 0
  • 794
Yazı Boyutu:


Merhaba Sevgili Can’lar,
Bizimizmir‘in Sevgili Okurları

DESPACHO - AND DAĞLARI’NIN ŞÜKRAN TÖRENİ
Bu güzel kutsama, arzu edilen değişimi gerçekleştirmenin yollarından biridir ve ne kadar dengeli olursak bize yaşamımızda - sağlık, zihinsel, duygusal ruhsal, bolluk, enerji gibi- o kadar çok iyi şey akar .
Çoğu zaman ve durum için bir despacho vardır; bunlar elementlere, toprağa, dağ ruhlarına, güneşe, aya ve şükran , minnettarlık ve kutsamanın bir yoludur.
Yıldızlar yaratıcıya ve diğer sayısız enerjiye - onlar ki yaratılırlar ve sonlandırılırlar- başlangıçlar, aşk, kariyer, denge, ilişkiler ve çok daha fazlasıdır.

Kutsal alanda belirli bir amaç için yapılır. Törende her öğenin kendine özel bir anlamı vardır. Öğeler dualar, nefes ve niyetle despacho kağıdına dikkatlice yerleştirilir

Tören sırasında despacho niyeti temsil eden bir öğe seçilir. Dua veya niyet edilen kişilerin fotoğraflarını, sizin için özel olan bir yerden aldığınız biraz toprağı, kişisel bir sembol olan bir dal biberiye eklenir. Ayrıca amaca uygun çiçek , tohum, şifalı bitkilr ve diğer öğeleri uygun boyutta bir kağıt parçası ki bu kağıt parçası cebinize veya bir zarfa sığacak büyüklükte de olabilir. Yapacağınız niyete odaklanın. Çalışmanın ortasına bir kağıt parçası koyun ve Despachoyu yerleştireceğiniz bu kağıt parçasına dilek ve dualarınızı yazın, fotoğraflar koyun yaratıcı olun, güzel şeyler yazın. Çiçekler, toz tütsüler , renkli kağıtlar, yapraklar kullanarak güzel bir desen yapın. Bunların üstüne parfüm, şarap ve başka sizin için anlamı olan bir sıvı serpebilirsiniz.

DESPACHO’YU BİTİRMEK
Kutsama töreni bittiğinde kağıdın içindekileri sarı , renkli ipliklerle bağlayın, paket haline getirin. Bu paketin üzerine kuş tüyü, adaçayı ekleyin mumla mühürleyin. Despacho’nuzu serbest bırakmak istediğinizde amacınıza uygun olarak - hamile almak istiyorsanız -toprağa gömün. Yakabilir, suya bırakmak arındırıcı olabilir veya rüzgara bırakabilirsiniz. Böylece Despacho elementlere ve ruhlara sunulur. Bu unsurlar tarafından alındıkça dualar serbest bırakılır.

Despacho güzel bir kutsamadır, sanki sevdiklerimize güzel bir bayram hazırlıyormuşuz gibi , kutsama yoluyla bir adak sunarız, sevgi ve saygının yardımıyla kendimizi ifade ederiz

Despacholar birden fazla amaç için kullanımı vardır. Bunlardan bazıları.

SİYAH DESPACHO
Olumsuz bir durumun ölümünü yada bir şeyin bitişi için yapılan törendir. Ağır negatif enerjiyi kaldırmak ve temizlemek için çalışır. Bu despacho kara büyü , lanet, büyücülük, şiddet, intihar, cinayet, taciz, tartışmalar gibi bir yerde yıkıcı enerji varsa onları temizlemek için kullanılır. İşlerde başarısızlık, işyerinde anlaşmazlık , ciddi hastalık, tecavüz, saldırı, hırsızlık, gücün kötüye kullanıldığı yerler, başkalarına karşı aşırı negatif enerji yükleme, insanlara zarar verme ve kötü şans ta bunlardan birkaçıdır

Faydası ise toksisiteyi serbest bırakır, negatif bağları koparır, temizler ve böylece hayatımızı çok daha sorunsuz ve rahat yaşamamzı sağlar.

BEYAZ(AYNİ) DESPACHO
Bunlar pek çok nedenden dolayı yaratılabilir. Kutsal olayları kutsamak ve denge ve doğru ilişkiyi hayatımıza çekmek için yapılan törendir. Gelin şimdi bakalım bunlar neler…

Minnettarlık sunmak, denge ve uyum için dualar, doğru ilişki için,düğünler, sağlıklı ilişkiler, yaş dönümü, bebek kutsama, evlilik, her ne güzel şey için dua ederseniz edin. Yaşamınıza ışık ve olumlu bereketler gelmesini sağlar. Minnettarlık ve teşekkürle ilgilidir. Evreni ve dünyayı onurlandırır.

DESPACHO’NUN ATALARI ONURLANDIRMASI
BU despacho atalarımızı onurlandırmak ,ölen yada yaşayan atalarımızla olan bağımıza denge ve uyum getirmektir. Onlarla Ayni’nin (doğru ilişki) yeniden sağlanabilmesi için bir yenilenme süreci başlar. Atalarımızdan gelen soyumuzu iyileştirdiğimizde uyumsuzluğun ve rahatsızlığın izlerini temizler ve güzelliği canlandırır.

YILDIZ DESPACHO
Bu despacho bizi güneşe, aya, yıldızlara, kozmasa ve Yaratıcıya hizalar. Bizimle ve kendimizle iletişime geçen sorunlar ortaya çıktığında – deprem, sel baskın, toprak kayması gibi doğal afetler- gibi konularda ve dünyaya uyumu getirmek için yardım isteriz.

AYA- ÖLÜM DESPACHO
Bu dünyadan geçmek üzere olan kaynağa geri dönüş yolculuğuna çıkmış olan kişinin yaşamı için bir kutsamadır. Ayrılan bir kişinin bilinçli olarak ölmensine yardımcı olur. Onun ruhlar alemine kolayca geçmesini sağladığı gibi enerjisinin de bu dünyada kapanmasını sağlar. Bu despachonun amacı dünyalar arasında bir gökkuşağı oluşturmaktır böylece ölen kişi burada sıkışıp -arafta- kalmadan geçebilir. Yolculuklarını olabildiğince kolaylaştırmak için ayrılanları doğru ilişkiye getirerek uyum yaratmaya yardımcı olur. Bu seromaniye şükran duaları eklenir ve yaratım enerjisiyle canlanır.

Şaman ölmekte olan veya çoktan ölmüş olan kişinin ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte çalışır.
Onları dua ve anılarını paylaşmaya teşvik eder. En sevdği yemekler ikram olarak sunulur, en sevdiği espriler yapılr ve katılanlar göz yaşlarına engel olmazlar.
Aya Despacho tamamlanmamış bir iş ve eğer varsa kalan negatif enerjiyi sembolik olarak temsil eder.
Bu enerji gidene gönderilecek bir gıdaya dönüşür.

KALP DESPACHO
Dünyaya ve tüm yaşama şifa getirdiği için Pachamama’ya(Toprak Ana) şükran sunmak için yapılır. Uyum ve doğru ilişki getirmek ve güzellik yaratmak için kulanılır.

RAHATLAMA DESPACHO
Bu despacho ile yanlış hizalanmış enerjiler düzeltilir ve danışanı diğer insanlardan, geçmişinden veya çevresinden almış olabileceği negatif enerjilerden korumak için yapılır.
CUTi ‘’geri dönmek ‘’ veya’’ korumak’’ anlamına gelir. Keder, öfke, kanser, boşanma sorunları gibi olaylardan korunmak için yapılır. Arınmamız ve ilerlememize yardımcı olacak yeni deneyimlere hazır olmamız için bırakmamız gerekenler bırakırız.

KADER DESPACHO
Kader despacho, varoluştaki en yüksek gerçeğin tezahür ettirmenin yolu açar. Gerçek olmasını dilediğiniz şeye odaklanarak evrenin kutsamasını , bereketini ortaya çıkarmak, yolu tamamen açmak için kozmosun enerjileriyle uyum sağmak için kullanılır.

Siz de bu ritüeli yapmak ister misiniz?

Sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

BİLGİLENDİRME: BU MAKALE YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. PROFESYONEL VE TIBBI TAVSİYENİN YERİNE GEÇMEZ. HERHANGİ YENİ BİR EGZERSİZ VEYA TEDAVİ PROGRAMINA BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BİR SAĞLIK UZMANINA DANIŞIN.

YORUM YAZ