Ho’Oponopono

  • 0
  • 195
Yazı Boyutu:
Merhaba Sevgili Can’lar, Bizim İzmir ‘in Sevgili Okurları

HO’OPONOPONO - ADİL OLAN NEDİR?

Ho’oponopono, Hawaii’ye özgü bir duadır; bağışlanma ve doğaya uyumlayan bir yöntemdir. Hawaii dilinde ‘’Hayatı Düzenlemek’’ anlamına gelir. Travmalar kişinin ruhundaki etkilerini silmek ve hoş olmayan anıların yeniden yaşanmasını engelleyen en iyi uygulamalardan biridir. Hayatınızda yolunda gitmeyen her türlü probleme, sağlık sorunlarınıza, maddi sorunlarınıza ve kilo problemleriniz de dahil olmak üzere uygulayabileceğiniz, pratik, hızlı ve çok güçlü, arınmanızı sağlayacak harika bir yöntemdir. Ho’oponopono bir tür sihir gibi çalışıyor, tıpkı bir sıfırlama düğmesine basmak gibi, düşüncelerimizi başlangıca geri getirir ve bize daha önceki olumsuzluklardan arınmış yeni bir başlangıç sunar.

Duygusal ve zihinsel yükler hafiflediğinde hedefler ve başarı daha az mücadeleyle elde edilir. Hawaii’li bir terapist olan Dr. Ihaleakala Hew Len, bir koğuş dolusu akıl hastası olan insanı, onlarla hiç tanışmadan, hatta aynı odada bile bulunmadan iyileştirmesiyle ünlüdür. İnsanların fotoğrafları ile konuşarak tedavi edilmesi aynı zamanda. Gittiği yatılı tedavi merkezinin tüm çalışmalarına hatta devamlı personel değiştirmelerine rağmen tedavide başarı elde edemediklerini gördü. Bu kliniğe geldikten sonra devamlı ofiste kalıp çalışmalarına gece gündüz devam etti. Hatta Dr. Len’in , meslektaşları onunla ilgili hastalanacağını bile düşündüler. Neyse işler tersine dönme başladı ve başarılı olmaya başladılar. Ama bunu tam olarak nasıl başarmıştı? Hawii’li atalarından gelen kadim bilgi ile… Kayıtlarını inceledi ve daha iyi olmalarına yardımcı olmak için aşağıda yazan telkinleri kendi üzerinde kullandı. Dr. Len bu süreci ‘’ Ho’oponopono Yoluyla Benlik’’ olarak adlandırdı.

ÜZGÜNÜM

BENİ AFFET

TEŞEKKÜR EDERİM

SENİ SEVİYORUM

Bu ho’oponopono ‘nun mantrasıdır, egzersiz yaptığınızda bu kelimeleri defalarca tekrarlarsınız. Ho’oponopono matrasını tekrar tekrar söyleyerek daha derin odaklanma elde edebilirsiniz.

Peki bu HO’OPONOPONO’nun Faydaları Neler?

Kaygıyı azaltır ve mutlu kılar

Kötü duygu ve duygularla başa çıkmanıza yardımcı olur

Biri sizi incittiğinde kötü duygularla başa çıkmanıza yardımcı olur.

Kişinin yeni bir başlangıç yapmasına ve geleceğe güvenle bakmasına olanak tanır.

Hem zihinsel hem de fiziksel sağlığa faydalıdır.

Başkalarıyla daha sağlıklı etkileşimleri teşvik eder

Daha etkili duygusal düzenlemeyi kolaylaştırır.

Kötü ruh hali ve kaygı bozukluklarında yardımcı olur.

Tartışmaların çözülmesine yardımcı olur

Doğamız ve ruhumuza dair artan iç görüye sahip olursunuz

Evet sevgili okurlar lütfen Ho’oponopono mantralarını deneyin , ne kadar çok tekrar yapabilirseniz o kadar iyi…

İyiliğe ve sağlığa…

Sevgiyle kalın

BİLGİLENDİRME: BU MAKALE YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. PROFESYONEL VE TIBBI TAVSİYENİN YERİNE GEÇMEZ. HERHANGİ YENİ BİR EGZERSİZ VEYA TEDAVİ PROGRAMINA BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BİR SAĞLIK UZMANINA DANIŞIN.

YORUM YAZ
Arşiv