Meridyen Masajı Ve Faydaları

  • 0
  • 1.811
Yazı Boyutu:Meridyen Masajı (Tui-Na) Nedir?

Meridyen masajı dünyada bilinen en iyi ve profesyonel iyileştirici masaj becerilerinden biridir.

Eğitimli bir masaj terapisti terapisti tarafından yapılır. Yaralanma veya kas –iskelet bozuklukları sonrasında vücudun normal sağlığına dönmesine yardımcı olmayı amaçlar. Esas olarak kronik kas –iskelet dengesizliklerini, gerilmeleri , burkulmaları, kırık kemikleri, morarmaları gibi herhangi bir yaralanmayı tedavi etmek için kullanlır.

Avantajları nelerdir ve diğer masajlardan farkı nedir.
Gevşeme için alternatif tıp tekniğidir ve ayrıca çeşirli bozuklukların iyileşmesine yardımcı olur. Eklem ağrıları(artrit gibi) siyatik, kas spazmları, sırt, boyun ve omuz ağrılarına iyi geldiği gibi uykusuzluk, kabızlık, baş ağrıları, stres,migren ve buna bağlı gerginlik gibi kronik durumlara iyi gelir. Meridyen iyileştirici masaj, örneğin tekrarlayan zorlanma yaralanması ve sırt ağrısı gibi yaşam tarzının yarattığı durumlar için de kullanılır. Özellikle yaralı bölgelerde kan ve lenf akışını arttırmak için tasarlanmıştır. Diğer tedavi biçimlerinin başarısız olduğu durumlarda başarılıdır.

Meridyen masajı nasıl çalışır
Akredite iyileştirici masaj terapistleri, vücudun oldukça önemli bir parçası olmakla birlikte, vücudun yumuşak dokulara yeterli baskı ve uygun baskı uygular. Masaj, çeşitli vücut sistemlerinde iki yoldan biriyle çalışır, mekanik haraket ve refleks hareket. Vücudun kasları ve yumuşak dokuları basınç ve germe hareketi ile hareket ettirerek asit ve birkintilerden arındırarak mekanik bir etki yaratır. Bu mekanik etki fibröz dokuyu parçalar ve sert eklemleri gevşetir. Tıpkı odanın ortasında ışığı açmak için duvardaki elektrik düğmesine basmak gibi, vücudun bir kısmına uygulanan tedavi vücudun başka bir bölümünü etkilediğinde bir refleks yartılır. Tıpkı bu elektrik bağlantısı gibi, vücudun farklı bölümle de birbirine sadece et ve kemikle değil, sinir yolları veya ‘Meridyenler’ olarak bilinen enerji akışları ile bağlanır. Bu nedenle, bazı terafistler refleks eylemi kullanarak, kollara masaj yaparak hastanın mide şikayetini tedavi edecek ve belin alt kısmına masaj yaparak bacaktaki ağrıyı haifleteletecektir.

Meridyen (Bioenerji Masajı Tekniği) Masajı Neye Yardımcı Olur?
Meridyen masaj yöntemleri, vucüdün yumuşak doku (kaslar ve tendonlar) durumunu iyileştirmek için özel el teknikleri, vücut enerjisini arttırmak için doğrudan etkileyen akupunktur teknikleri, bioenerjitik masaj teknikleri ve kas –iskelet ve bağ ilişkilerini yeniden düzenlemek (kemik ayarı) için spor masajı tekniklerini içerir.

Meridyen MasajınınYardımcı olabileceği bazı durumlar
Bel ve boyun fıtığı
Skolyoz
Sedef
Felç
Lordoz
Kifoz
Varis
Toksin atma
Ödem atma
Parkinson
Kadınlarda idrar kaçırma
Tendinit
Omuz ağrısı
Tenisçi dirseği
Donmuş omuz
Hemstring ağrısı
Planter fasilit
Yara dokusu
Karpal tünel sendromu
Tekrarlayan gerilim ağrısı
Meridyen (Bioenerji Masaj Tekniği) Masaj Etkisi ile tek seansta
Hacamat(kupa), sülük
Akupunktur
Manuel terapi
Fizyotrapi
Lenf drenaj masajı
Anti selülit masajı
Guaşa masajı gibi 7 farklı masajın etkilerini deneyimlenebilir.

Meridyen masajı uzak doğu bitkisel ilaçları ile birlikte tedavi planımıza entegre eder.
Bir sonraki buluşmaya kadar sağlıkla kalın...

YORUM YAZ
Arşiv