Şiromansi – El Falı

  • 0
  • 645
Yazı Boyutu:

Merhaba Sevgili Can’lar, Bizim İzmir ‘in Sevgili Okurları

ŞİROMANSİ – EL FALI

Bugünkü konumuz Şiromansi yani el çizgilerine bakarak ve bunları yorumlayarak kehanetlerde bulunma sanatıdır. Şiromaniyi anlatmak oldukça uzun bir zaman gerektirse de sizlere kısaca bahsetmek isterim.

El falının kökeni belli olmasa bile antik Mısır , Hindistan’da başlamış oradan Bohemyalılar (Çingeneler) tarafından uygulanmış hala uygulanmaktadır. . Okültistler şiromansiyi eski çağlardan beri kullanmaktadır. Günlük hayatımızda çoğumuz daha az kullandığı sol elde çizgiler daha fazladır. Yeni doğan çocukların avuç içlerinde çok fazla çizgiye sahiptir. Şiroloji veya şironyomoni sanatıdır aslında. Avuç içindeki çizgiler ve şekline bakarak kişinin karekterini de tahlil etmek mümkündür.

Hadi gelin şimdi elin bölümlerini inceleyelim. Avuç içi kendimize doğru tutalım orta parmak en uzun parmağımızdır ve kaderimizi belirler. Yüzük parmağı (Apollon) sanat ve talihi temsil eder. Serçe parmağımız bilim ve ticaretle ilgidir ve Merkürü temsil eder. Sanat ve bilim iki soyut eğilimi oluşturur. İşaret parmağı Jüpiter her türlü maddi hırsı temsil eder; baş parmağımız ise insanın kendisidir ve insanın iradesini, mantığını ve karakteristik cesaretini temsil etmektedir.

Sol elin ortasında ise kaderi, kaderin sağında soyut, solunda ise pozitif eğilimleri görmekteyiz.
Bir kişinin hakkındaki ilk bilgiyi orta parmağa göre en uzun olan hangi parmak ona bakmamız gerekir. İşaret parmağımız yüzük parmağından uzun ise kişi pozitif değerlere ülküsel değerlerden daha çok önem veriyordur. Para bu insan için herşeyden daha değerlidir. Peki yüzük parmak işaret parmaktan uzun ise sonuç ne olur? Kişi kuramsal olanı uygulamalı olana, şan ve şerefi paraya tercih eder. Ve bu ilk tahlildir. İncelemeye devan edersek orta parmaktan çıkan büyük bir çizgi , dikey olarak eli bileğe kadar geçer. Sanat yatkınlığı olan kişilerin yüzük parmaktan .ıkan dikey çizgi genellikle küçük bir çizgi halindedir. Hermes ya da Sezgi çizgisi küçük parmaktan çıkar, dikeydir ve çabuk tesir altında kalan kişilerde görülür. Diğer parmakların dikey çizgi olmasına karşın işaret parmağın çizgisi yatay halindedir. Bu kalp çizgisidir ve aşk hayatı ile ilgili bilgi verir.

Baş parmağın etrafını yay gibi saran hayat çizgisi kişinin sağlığı ile ilgili bilgi verir. Kısaca üç dikey çizgi Satürn (Kader), Apollon(Sanat), Hermes Bilim çizgisi; üç de yatay çizgi vardır: Kalp, baş ve hayat(sağlık) çizgileri. Kader çizgisi baş çizgisinden derin ise hayatın , karşısına çıkardıklarına boyun eğen kişilik söz konusudur. Yaşamımız süresince olan ve olacak olan olaylar ile hangi yaşta neler yaşadığımızı ellerimizdeki çizgilerden öğrenebiliriz. Daha önce 3000 kişi üzerinde yapılan çalışmalarda % 80 oranında doğru çıktığı ispatlanmıştır. Yine de aklın yolundan şaşmamak gerekir öyle değil mi?
Sevgiyle kalın

BİLGİLENDİRME: BU MAKALE YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. PROFESYONEL VE TIBBI TAVSİYENİN YERİNE GEÇMEZ. HERHANGİ YENİ BİR EGZERSİZ VEYA TEDAVİ PROGRAMINA BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BİR SAĞLIK UZMANINA DANIŞIN.

YORUM YAZ
Arşiv