Yoğun Şifa- Wıxarıka

  • 0
  • 1.006
Yazı Boyutu:

Merhaba Sevgili Can’lar, Bizimizmir‘in Sevgili Okurları
Bu hafta Dünyadaki Kadim Şifa tekniklerinden olan Wixarika ‘dan kısaca bahsedelim mi ?
Ne dersiniz?

YOĞUN ŞİFA- WIXARIKA
Wixarika(Huichol) Şifa Geleneği Nedir?
Wixarika şamanik tıp çalışması, bilinen en eski, sürekli uygulanan tıp yaklaşımlarından biridir. Binlerce yıl boyunca Meksika’nın kuzey batısında bulunan Sierra Madre’de ( kanyonlarla kapalı engebeli dağlarla çevrili )yapılan izole bir çalışmadır. Mara’akame geleneğinde tanrılar tarafından seçilir. Bir büyüğün veya büyüklerin Şamanı Mara’makame olarak kabul gören Büyükbaba Fire, bir yaşlının veya yaşlıların onayı ile ve Tatewari tarafından onaylanır , kendisini hizmet için topluluğa adar, ancak yine de etik olarak konseye karşı sorumludur. Kawiterutsirri olarak bilinen yaşlılar ve topluluk kendilerinden vazgeçer ve kendilerini topluma vakfederler.

Yoğun Şifa Tekniği, kişinin doğa ile bağı yeniden kurmak için Wixarika bilgeliği kullanılır. Bu bağ , bir onarım ve rehberlik kaynağı olarak hareket eder. Yoğun şifa katıdır ve çok yönlü faydaları vardır. Program fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal alanlardaki derin değişimleri deneyimlemek için güvenlidir. Daha sağlıklı ve tatmin edici bir hayat yaşamak için araçlar deneyimler sunar ve normalden daha hızlı iyileşme sağlar.

FAYDALARI
Yaşamdaki zorluk ve birikim yapan olumsuz duygulardan kurtulmayı ve hayata yeniden bağlanmayı sağlar.

Kişisel ve profesyonel yaşamdaki engellerin üstesinden gelme ve ruhsal farkındalığın ve spiritüel bağların güçlenmesine destek olur.

Yaşamınızda size yardımcı olacak güçlü bir panzehirdir.

Ruhsal sağlığınız için doğru, önemli değişiklikler arıyorsanız ve düzenli şifa yöntemleriyle çözülemeyen uzun süredir devam eden sorunlarla mücadele ediyorsanız yoğun şifa tam size göre.

NASIL PİR OLUNUR?
Bu şifa çalışmasına çırak olarak başlanır, daha sonra Mara’akame, dah sonra da pir olarak kabul edilen tsaurixika olarak yıllarca oruç tutmak ve kutsal yerlere haç ziyaretleri, törenlere katılma, yaşlılar tarafından inisiyasyonlara, eğitim ve birlikte çalışma vardır. Tanrı ile doğru ilişkiyi sürdürebilmek için gerekli olan yıllık Mandalar(ruhsal talepler) vardır. Tanrıların, toplulukla, yaşlılarla ve geleneğin kendisiyle birlikte aktif katılımı vardır.Wixarika – Yoğun Şifa- Geleneği bir Şaman öğretmeni ve uygulayıcısı olan Don David Wiley, insanlara bu kadim ve zamansız ruhsal şifa ve şifa yönteminin mucizesini insanlara anlatmak için dünyayı dolaşarak danışmanlıklar yaptı. İlk başlarda modern toplumlardaki insanların bu çalışmalara pek itibar etmediler.

NE DENEYİMLEYEBİLİRSİNİZ
Yoğun Şifa sayesinde derin dönüşümler yaşanabilir Altı günlük bir seans sonucu korkular, panik atak krizlerinden huzura kavuşmayı sağlayabilir. Ruhsal gelişme ve bütünsel sağlığa kavuşmak için arayışta olanlar kişilere yardımcı olabilir.
Sevgiyle kalın...

BİLGİLENDİRME: BU MAKALE YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. PROFESYONEL VE TIBBI TAVSİYENİN YERİNE GEÇMEZ. HERHANGİ YENİ BİR EGZERSİZ VEYA TEDAVİ PROGRAMINA BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BİR SAĞLIK UZMANINA DANIŞIN.

YORUM YAZ
Arşiv