Çok Keyifli, Çok Heyecanlıyım…

  • 0
  • 2.572
Yazı Boyutu:

Evet, çok keyifli ve de heyecanlıyım...
 
Neden mi?

Heyecanlı bir insan olarak, heyecanını PAYLAŞMAMAYI beceremeyen biri olarak bu kez becerdim ve hakikaten sır tutacak o kadar az kişiyle paylaştım ki…
 
Bizimizmir Magazin Dergisi’nin GÜZ sayısının hazırlıkları başladığında içimdeki bir takım KURT grubu da beni tacize başlamıştı: “QR Code diye bir sistem var, bunu dergiye uygula” deyip duruyordu...

Ünlüsü, hafif ünlüsü, ünsüzü çok sayıda magazin dergisini inceledim böyle bir uygulamanın olmadığını gördüm…
 
Yapabilirmiydim?

Yapabilirdim tabii…
 
Ama bir sıkıntı var dı; bir ilkin peşindeydim ve çenemi tutmalı, kimseyle paylaşmamalıydım…
 
"Bak, asla affetmem. Biri olayı farkeder, senden önce patlatırsa" diye diye kendimi tehdide başladım ve paylaşmadım…
 
Fikrimi duyan biri erken davranabilir ve haber içlerine QR Code’larını yerleştirerek bana gol atabilirdi...
 
Her şeyi daha rahat yapabilelim, kodun göbeğine firma logosu veya kişi fotoğrafı koyabilelim diye QR Code ile ilgili, yurtdışından bir firmaya, ücreti mukabili üye olduk. Yine bedeli mukabili Vimeo’dan alan kiraladık ve çalışmaya başladık.
 
Neyse kendime gol attırmadım ve Bizimizmir Magazin Güz sayısında 10’a yakın QR Code yerleştirdim…
 
Böylece, şu ana kadar Türkiye’de hiçbir magazin dergisinin yapamadığını yaptık ve düğünden, bayramdan, özel günlerden videoları da okurlarımıza izletmeyi başardık…
 
Yani, QR Code okuyucusu yüklü akıllı telefonunuza kodu okuttuğunuz takdirde katılamadığınız bir düğünün, resepsiyonun, konserin vb. bir etkinliğin özeti niteliğinde ve on iki dakikaya kadar bir video kaydını izleme imkânı bulacaksınız.

Şimdi hem huzurlu, hem mutluyum....

Şimdiden sonra isteyen dergi, takipçimiz olabilir, getirdiğimiz yeniliği kendisi de uygulayabilir...
 
Size önerim yazımın altındaki QR Code’u cep telefonunuza okutun ve usta şair Dinçer Sümer’in, “Doktor Bana İzmir Yaz” şiirini; sevgili Zeynel Demir ve Stüdyo 440 Harun Genç’in müzikleri, ELÇİ Prodüksüyon Anıl Elçi’nin muhteşem görüntüleri eşliğinde izleyin (video klip umarım hoşunuza gidecektir)
 
Zeynel’e, Harun’a ve Anıl’a teşekkür ederken tabii ki Sümer ailesiyle aramda köprü olan ve huzur içinde stüdyoya girmemi sağlayan tiyatro oyuncusu, yönetmen, eğitmen sevgili Gürol Tonbul’u unutmam mümkün olmaz.

Bir teşekkür de böylesi güzel bir şiiri yazdığı için usta Dinçer Sümer’e…
 
Derginizde bu sayıdan başlayarak değişik diyetisyenlerden yazılar, yeme içme ile ilgili köşeler ve daha birçok değişikliğe tanık olacaksınız..,.
 
Karşınıza sürprizlerle çıkmayı sürdüreceğiz. 
 
Sağlıcakla ama ille ki Bizimizmir’le kalın ve lütfen kendinize iyi davranın…
 

YORUM YAZ
Arşiv