Yeni Vali'den 9 Eylül mesajı

İzmir'in yeni atanan valisi Dr. Süleyman Elyaban, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

  • 0
  • 210
Yeni Vali'den 9 Eylül mesajı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Vali Dr. Elyaban'ın mesajı şöyle:
, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Değerli İzmirliler, güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılını bir kez daha gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

İzmir, Gazi Mustafa Kemal liderliğindeki şanlı ordumuzla, 9 Eylül 1922 tarihinde Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini yaşayarak işgal güçlerine karşı kahramanca mücadele verdi. Eşsiz bir azimle, büyük cesaretle ve her zamanki birlik-beraberlik ruhuyla bir destan yazdı.

Bu kutlu gün, milletimizin vatanına, bağımsızlığına ve özgürlüğüne olan bağlılığını bir kez daha yüreklerimizde hissetmemize anlamlı bir vesile olması yanında, İzmir’in direnişiyle tüm dünyaya istiklâl ve istikbâl uğruna yapabileceklerimiz gösterilmiş, şanlı ordumuzun ve aziz milletimizin omuz omuza verdiği destansı mücadele unutulmaz kılınmıştır.

Bugün, İzmir’in doğal güzelliklerini ve tarihî zenginliklerini daha da fazla takdir ederken, bu topraklarda yaşayan insanların bağımsızlık aşkıyla adeta küllerinden inşa ettiği İzmir’in kurtuluşu, sadece geçmişte yaşanan bir olay değil, aynı zamanda geleceğe umutla bakmamıza da ilham veren önemli bir hatıradır.

İzmir’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünü coşkuyla kutlayarak, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha gösterelim. Türkiye Yüzyılı’nın inşa sürecinde, cennet vatanımızın her köşesinde hissedildiği gibi ilklerin ve enlerin kenti İzmir’imizde bağımsız yaşama tutkusuna ve daha aydınlık yarınlara olan inancımızı hiç kaybetmeyelim.

Bu duygularla gerek İzmir’imizin gerekse Anadolu’nun düşman işgalinden kurtarılmasında canları pahasına mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla ve minnetle yâd ediyorum. Mekânları cennet olsun.
9 Eylül İzmir’e ve tüm Türkiye’ye kutlu olsun!

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bahanesi yok

Taşkın alarmı

Esnafa kum torbası desteği

Üç ay işgaliye ücreti alınmayacak

Kadın hikayeleriyle şiddete dikkat çektiler

Başkan Soyer, deniz kabarmasının tsunami etkisi yarattığı Kordon’da