Yepyeni Deniz Restoran

  • 0
  • 3.603
Yazı Boyutu:

Deniz mahsullerinin önde gelen restoranı Deniz Restoran 30’ncu yılında kendini tamamen yenilemiş olarak hizmet vermeye başladı.
İşadamlarının, İzmir’e gelen yabancı konukların vazgeçilmez adresi olan Turizm Belgeli Deniz Restoran’da hijyene verilen önemin göstergesi olarak işe gıda mühendisi denetiminde hizmet veren mutfak kapısından başlandı. Almanya’dan getirtilen  ve Türkiye’de sayılı yerlerde olan ve giren çıkan garsonların  ellerinin değmeden açılıp kapanması için fotosel sistemli mutfak kapısı yerleştirildi.
Bununla yetinmeyen Deniz Restoran yöneticileri bu kez Türkiye’de ilk kez uygulanan dijital e-mönü sistemi ise başka bir yeni uygulama. E-Mönü’de Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca  dil seçeneklerinin yanı sıra 500 civarında ürün görseli, bilgi ve fiyatları yer alıyor.   E- Mönü tasarımından flash formatında yazılımına kadar tüm tasarım işletmecilere ait.

Deniz Restoran sahiplerinden Ercan Çelikkaya’nın verdiği bilgiye göre yazın ve kışın 200 kişiye rahatlıkla hizmet verilen restoranda yenilenen dekorla birlikte güvenli internet sistemini bulunuyor. Kısa bir süre sonra ise Web’den online olarak rezervasyon ve onaylanması da gerçekleşecek.
Deniz ürünleri başta kullanılan tüm ürünlerde tercihini yerliden yana kullanılan mekanda  ot türlerinde vitamin kaybının önüne geçmek için özel buharlı fırında  pişiriliyor. Ev turşusu, soğuk kereviz, lakerda, balık pastırması, şevketi bostanlı balık kavurma, balık kokoreç, balık hoşafı, kuşkonmazlı balık, hodanotlu balık, deniz mantı, karides, kalamar, ahtapot bacağı ızgara, süklük, balık ciğeri, mum havyar, payella, kidonya, akuvadis, tarak, çiroz ürünlerinin bir bölümü.

Personellerinin en yenisinin 10 yılın üzerinde olan ve Almanya’da Berliner Morgenpost gazetesi tarafından da övgüler düzülen Deniz Restoran’daki en büyük sorun ise en çok taklit edilen marka olması.  Hiçbir şubesi olmamasına karşın çok taklit edilen marka olması, taklikçileri yargı önünde hesap vermeye zorluyor.  7 gün 11.00 23.00 arası yerli ve yabancı konuklarını ağırlıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

MasterChef Şampiyonu Swiss'te

Izmir’de Antakya esintisi

Ramazan sofralarının güzeli Swissôtel Büyük Efes’te...

Hatay lezzetleri Swiss'de

Denizkent Kafe’de glutensiz menü

Urla Mantısı (Kulaklı Mantı)

Arşiv