Yöneliş’ten yüzde yüzlük başarı

  • 0
  • 1.335
Yazı Boyutu:

İzmir Yöneliş Koleji’nin 2011 mezunları, yüzde yüzlük yerleşim oranıyla SBS’de başarı kazandılar.   

İlköğretim okullarından mezun olan öğrencilerin, SBS (Seviye Belirleme Sınavı) yerleşim sonuçlarına göre yeni okullarına yerleşim süreci başladı. Birinci yerleşim kayıtları 1-5 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacak. Bu kayıtlar sonrası boş kalan kontenjanlar 6 Ağustos’ta ilan edilecek. 1. yedek döneminde kayıt hakkı kazananların kayıt işlemleri ise, 8-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

SBS sınavına giren öğrencilerin elde ettikleri puan ortalamaları ve yerleşim durumları dikkate alındığında, İzmir Yöneliş Koleji öğrencilerinin, İzmir’in önde gelen okulları arasında yer alarak ve yerleşimde yüzde yüz oranını tutturarak başarı kazandıkları açıklandı.
Yöneliş Koleji’nden yapılan açıklamaya göre, İzmir Yöneliş Koleji 8. sınıf öğrencileri, SBS’de başarılı bir puan ortalaması yakaladılar ve yüzde yüzlük yerleşim oranıyla kolektif bir başarıya imza attılar.
Sınav ya da benzeri ön elemelerle seçilmeksizin okullarına kayıt olup eğitim almış tüm 8. sınıf öğrencilerinin eksiksiz olarak katıldıkları sınavda, elde ettikleri anlamlı başarıdan büyük mutluluk duyduklarını belirten Yöneliş Koleji Genel Koordinatörü Nilgün Uygun; geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, gelecek öğretim yılında da başarılarının artarak devam edeceğini, bunun için öğrencilere sistemli ve düzenli bir çalışma ortamı hazırladıklarını söyledi.
Okullarında, sınırlı sayıda öğrencinin bireysel başarısı yerine, ortalama düzeyde çok sayıda öğrencinin kolektif başarısını tercih ettiklerini ve bu yaklaşıma uygun bir eğitim anlayışını hayata geçirdiklerini ifade eden Uygun; doğru olduğuna inandıkları anlayışı önümüzdeki eğitim yılında da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv