Zaferin 100. yılı Çeşme’de coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen resmi törenle başladı.

  • 0
  • 277
Zaferin 100. yılı Çeşme’de coşkuyla kutlandı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen resmi törenle başladı. Törene Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın yanı sıra Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Tolga Özel, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Burak Kocaoğlu, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
30 Ağustos Zaferinin 100.yıl coşkusu Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Zafer Konseri ile tüm kenti sardı. Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden Fener Alayına katılan vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile marşlar eşliğinde kent meydanında yürüdü. Çeşme Belediye Bandosu da korteje eşlik etti.
 
Zafer Bayramı coşkusu Levent Yüksel ile zirveye taşındı
Fener Alayı’nın ardından Türk Pop Müziğinin sevilen isimlerinden Levent Yüksel konseri ile 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu zirveye ulaştı. Konserde sanatçıya çiçek vermek için sahneye çıkan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Cumhuriyet sevdalıları, bağımsızlık aşıkları, Mustafa Kemal’in yılmaz yorulmaz neferleri, büyük zaferimizin yüzüncü yılı kutlu olsun! Bu zafer; Emperyalizme diz çöktüren büyük ulusumuzun zaferi! Bu zafer; esaretin zincirlerini ellerimizle parçaladığımız zafer! Antep’te, Sakarya’da, Eskişehir’de, Afyon’da yurdun dört bir köşesinde, esarete göğsünü siper edenleri, Başkomutan Mustafa Kemal’i, bu vatan uğruna canlarını feda edenleri saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

“Mustafa Kemal devrimlerinden asla vazgeçmeyeceğiz”
“Dün, bugün ve yarın, hiçbir zaman, hiçbir koşulda bizler bağımsızlığımızdan, Mustafa Kemal devrimlerinden,asla vazgeçmeyeceğiz” diyerek sözlerine devam eden Oran, “Bu yüzyıllık zafer uğruna, ilelebet özgürlük için tarihimizden aldığımız güçle hep birlikte, omuz omuza önümüze çıkan tüm engellere meydan okuyoruz. İşçisi, çiftçisi, genci yaşlıyısla kolkola Kadınların mutlu, çocukların umutlu, sanatçıların özgür olduğu çağdaş, laik, tam bağımsız Türkiye için Mustafa Kemal’in düşünü kurduğu aydınlık yarınlar için, tüm ruhumuzla ve enerjimizle çalışmaya devam edeceğiz. Yaşasın devrimler, yaşasın özgürlük, yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti!” dedi.
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bayındır-Turan Mahallesi Nergis ve Kuru Çiçek Festivali 2. Yılında

Uğur Mumcu Torbalı’da türkülerle anıldı

Tire’nin tanıtımına akademik destek

Menderes Gastronomi Kültür ve Tanıtım Festivali coşkuyla başladı

Botanik EXPO İzmir’in bilinirliğini artıracak

Konaklı çocuklara Karne şenliği