YUKARI
bizimizmir-2020-11-02-1604312884479-bizvariz_(1).jpg

40 kere maşallah

40 kere maşallah
22 Haziran 2012 0 yorum 1972

 Ege Üniversitesi(EÜ) İletişim Fakültesi 40. Dönem mezuniyet töreni geçen yıllarda da olduğu gibi adeta ünlüler geçidine sahne oldu. Çiçeği burnunda iletişimciler medya dünyasının tanınmış isimleriyle aynı sahneyi paylaşmanın heyecanını yaşadılar. Törende, Yalan Dünya dizisinden Gupse Özay ve Hakan Meriçliler ile Şarkıcılar Keremcem ve Gökçe’ye ödülleri verildi. Ünlü isimler gençlerin heyecanını paylaştı. Törende 250 genç iletişimci diplomalarını aldı.
EÜ İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kürsüye gelen EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, mezunlara iş yaşamında başarılar dileyerek şunları söyledi; “Köklü bir eğitim geleneği olan Ege Üniversitesi’nden yeni bir hayata adım atıyorsunuz. Üniversitemizin her gün gelişen eğitim altyapısı sizi çalışma hayatına en iyi şekilde hazırladı. Gelecekte başarılı olmanızı gönülden diliyorum. Ege Üniversitesi her zaman yanınızda olacaktır”
 

“İŞİNİZİ YAPARKEN SORUMLULUKLARINIZI UNUTMAYIN”

EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Elden ise EÜ İletişim Fakültesi olarak 1968 yılında çıktıkları yolun yeni bir dönemecinde 40 kere maşallah diyerek, yeni yönetmenleri, kameramanları, köşe yazarlarını, gazetecileri, halkla ilişkiler uzmanlarını, reklamcıları kısaca yeni iletişimcileri hayata uğurladıklarını ifade etti.
Öğrencilere sesleyen Prof. Dr. Elden “Sizlere işinizin ne kadar büyük sorumluluklar getirdiğini bir kez daha anımsatmak istiyorum, çünkü işiniz insanla ve toplumla. İnsana dair her şey gibi sizlerin de yazılarınızla, fotoğraflarınızla, projelerinizle, gözünüzle, gösterdiğinizle yaşamlarımızda farklı bakış açıları kazandıracağınızı, farklı anlamlar oluşturacağınızı ve en önemlisi hayallerimizi şekillendirebileceğinizi bilerek hareket etmeniz gereğini ve bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağınızı umuyorum.
Sevgili Öğrencilerim unutmayın ki sizleri bu günlere getiren ve bugün bu salonda mezun olmanızı izleyen veya gelemese de burada manevi varlığıyla bulunan aileleriniz sizlerin başarılarında en büyük paya sahip. Bizler, onlardan emanet aldığımız sizlere, layık olduğunuz eğitimi vermeye çalıştık. Bu anlamda en büyük takdiri ve teşekkürü onların hak ettiğini düşünüyorum.
Birazdan sizleri yeni bir yaşama uğurlayacağız. Bu yeni yaşamınızda bilimin ışığı yol göstericiniz olsun, sevgimiz destekçiniz olsun ve başarı arkadaşınız olsun” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Fakülte birincisi Rabia Zamur, fakülte ikincisi Fulya Gümülcine ve fakülte üçüncüsü Ruşen Sertoğlu’na plaketlerini Prof. Dr. Atilla Silkü verdi. Öğretim elemanları hocalarına ailelerine ve arkadaşlarına teşekkür eden fakülte birincisi Rabia Zamur, zorlu iş yaşamına emin adımlarla adım atacaklarını ifade etti.
MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖDÜL ALDI
Mezuniyet töreninde sıra ödüllerin dağıtılmasına geldi. Yılın Dizisi ödülü Yalan Dünya’ya, yılın senaryo yazarı ödülü Gülse Birsel’e, yılın komedi kadın sanatçısı ödülü Gupse Özay’a verildi. Bu üç ödülü Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Gupse Özay, Prof. Dr. Müge Elden’den aldı.
Yılın komedi erkek sanatçısı Hakan Meriçliler, yılın en iyi erkek sanatçısı Keremcem, yılın en iyi çıkış yapan kadın sanatçısı Gökçe de ödüllerini sahnede aldılar.
Amansız hastalığa yenik düşerek kısa süre önce hayata gözlerini yuman Radyo Televizyon Sinema Bölümü öğrencisi Fatih Işık ta törende unutulmadı. Işık için hazırlanan film salonu hüzne boğdu. Fatih Işık’ın diplomasını annesi Sevgi Işık ve babası Hurşit Işık, gözyaşları arasında Prof. Dr. Müge Elden’den aldılar.
Hüzünlü dakikaların ardından üç bölümün mezunları sırasıyla diplomalarını aldılar. Gençler, diplomalarının ardından iletişim andını hep bir ağızdan söyledikten sonra keplerini havaya attılar.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Eğitim 0 yorum

Vaatte kalmasın, hayat bulsun

24 Kasım 2020 197

Eğitim-Bir-Sen, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun 11. Kalkınma Planı’nda ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer almasına rağmen hala çıkartılmamasına [...]

Eğitim 0 yorum

Belediye personeline hayat kurtaran eğitim

22 Kasım 2020 485

Kuşadası Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümleri kapsamında personeline uygulamalı ilk yardım eğitimi verdi. Kuşadası Belediyesi Encümen Salonu’nda [...]

Eğitim 0 yorum

Balkanlarda Üniversiteler arası işbirliği

22 Kasım 2020 512

Dokuz Eylül Üniversitesi ile Bosna Hersek Sarajevo Üniversitesi arasında Kültür ve bilim alanında ortak çalışmalar yapılması konusunda iş birliğine gidildi. İzmir [...]

Eğitim 0 yorum

Rüzgar enerjisinde uluslararası eğitim işbirliği

22 Kasım 2020 588

Yaşar Üniversitesi, Türkiye’nin rüzgar enerjisi alanında lider kenti İzmir’de, Avusturya Kalkınma Ajansı (ADA) katkısı, Avusturyalı ve Türk proje ortakları ve sektör [...]

Eğitim 0 yorum

Yetkin insan profillerine katkı sağlamak öncelikli hedefimiz

21 Kasım 2020 607

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi(EÜ)  İletişim Fakültesi tarafından;  iletişimci, radyocu, gazeteci, akademisyen, profesör, şair ve yazar Prof. Dr. Alâeddin [...]

Eğitim 0 yorum

Uluslararası eğitimde eşitlik için çalışacaklar

21 Kasım 2020 591

Yükseköğretimde öğrenci değişimleriyle kalkan sınırlar, öğrencilerin gittikleri ülkelerde cinsiyet, ırk, kültürel farklılık gibi farklı alanlarda zorlanmalarına [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603924835536-bizim-izmir-ekim_baski_page_01.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Geçmiş Olsun İzmir, Acımız Büyük

68 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Teşekkürler Öğretmenim

11 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Toksinler Ve Su

190 yazı

3

Serhan Şarman

Türkiye'de İlk Ve Tek Global Jeopark

3 yazı

4

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925348518-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925307960-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg