50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin eğlence ve buluşma noktası oldu.

  • 0
  • 485
50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin eğlence ve buluşma noktası oldu.
 
İzmir Enternasyonal Fuarı dün akşam İsmet İnönü’de “Sanat”ı, Mogambo’da ise “Melis Sökmen”i ağırladı. Bu sene 50’nci yılını kutlayan Türk Rock müziğinin efsane grubu “Moğollar” Rock Sahnesi’nde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Dünyanın farklı yerlerinden gelen sokak sanatçıları diğer günlerde olduğu gibi bugün de izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Free Fall ise adrenaline doymayanların uğrak noktası oldu.
Ayrıca Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, fuarı gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Fuar ziyaretçieri ile sohbet eden Mesut Sancak, fuar coşkusunu, eğlencesini ziyaretçilerle birlikte yaşadı.
 
Bu sene 50’nci yılını kutlayan Türk Rock müziğinin efsane grubu “Moğollar” Rock Sahnesi’nde muhteşem bir konser verdi. Ünlü müzisyen Cahit Berkay, Türk Sinemasının kült filmlerinden biri olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin müziğini, “Devlerin Aşkı” gibi herkes tarafından bilinen şarkıları Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi’nde seslendirdi.
 
50. YILINDA MOĞOLLAR ROCK SAHNESİ’NDE 
Cahit Berkay, Engin Yörükoğlu, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Kemal Küçükbakkal ve Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın da aralarında bulunduğu, Anadolu Rock’ın en önemli temsilcilerinden olan Moğollar dün akşam Rock Sahnesi’ndeydi. Yarım asırdır unutulmayan şarkılarını sergileyen Moğollar İzmirli hayranlarına unutamayacakları dakikalar yaşattı. Cem Karaca’nın her yaştan dinleyicinin bildiği “Tamirci Çırağı”, “Resimdeki Gözyaşları” şarkılarını söyleyen oğlu Emrah Karaca dinleyicilere duygusal anlar da yaşattı. Moğollar’ın, “Dinleyiverin Gari” şarkısını çalmasıyla birlikte konseri izlemeye gelenler yerlerinde duramayarak oynamaya başladılar ve şarkıya coşkuyla eşlik ettiler.
 
İSMET İNÖNÜ’DE “SANAT” VAR 
20 yıl aradan sonra usta tiyatro sanatçısı Cüneyt Türel’in anısına yeniden sahnelenen, Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney gibi Türk Tiyatrosu’nun üç efsane isminin hayat verdiği “Sanat” oyunu dün akşam İsmet İnönü’deydi. Satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanmaya başlanan bir dostluğu anlatan bu oyunu izlemeye gelenler usta oyuncuların muhteşem performanslarıyla adeta büyülendiler.
 
 MOGAMBO’DA MELİS SÖKMEN 
Profesyonel müzik hayatına 1986 yılında “Grup Lokomotif” ile başlayan ve “O zaman”, “Hediyem”, “Öze Dönelim”, “Halis Melis” isimli dört albümü de bulunan, o günden bugüne birçok festivalin vazgeçilmez ismi haline gelen Melis Sökmen. Mogambo’da da hem albümünde yer alan şarkılarını hem de sevilen şarkıları seslendirdi. Eşsiz sesiyle Mogambo Caz Geceleri’nde damga vuran Sökmen, sesi ve yorumuyla kendisini bir kez daha hayran bıraktı.
 
Konser öncesi İzmir ve İzmirli dinleyicilerin kendisi için öneminden bahseden Melis Sökmen, her zaman olduğu gibi İzmir’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, İzmir’deki her konserinin çok hareketli ve eğlenceli geçtiğini söyledi. 87. İzmir Enternasyonal Fuarı ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Sökmen, “Fuar’da ne kadar çok konser verildiğini ve etkinlikleri gördüğümde gerçekten çok mutlu oldum ve çok büyük keyif aldım. Fuar’ın her daim devam etmesini gönülden diliyorum” dedi.
 
SOKAK GÖSTERİLERİNE YOĞUN İLGİ 
87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın vazgeçilmezi haline gelen Folkart sponsorluğundaki Sokak Gösterileri ’ne dün de ilgi büyüktü. Yediden yetmişe herkesin severek izlediği sokak gösterileri eğlenceli bir o kadar da izleyenleri şaşırtan gösterilerini sundular.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İş dünyası ile iş arayan gençler Kariyer Fuarı’nda buluştu

Arkas; Denizcilik, Lojistik ve Liman Hizmetleri Zinciri ile Logistech’te

İzmir için lojistik şehrin ta kendisidir

Pet İzmir 2023 açıldı

92. İzmir Enternasyonal Fuarı dünya gençlerinin enerjisiyle başladı

Sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!