6.Kez “Tiyatro Kampı

Tiyatro sanatına yaptığı sanatsal çalışmalarla ve dayanışma örnekleriyle tiyatro sanatının bileşenlerinden biri haline gelen Ege Tiyatrolar Birliği (Eski adıyla Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği) 30 Ağustos/3 Eylül 2022 tarihlerinde İzmir Urla’da 6. kez Tiyatro Kampı düzenliyor.

  • 0
  • 478
6.Kez “Tiyatro Kampı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Tiyatro sanatına yaptığı sanatsal çalışmalarla ve dayanışma örnekleriyle tiyatro sanatının bileşenlerinden biri haline gelen Ege Tiyatrolar Birliği (Eski adıyla  Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği) 30 Ağustos/3 Eylül 2022 tarihlerinde İzmir Urla’da 6. kez Tiyatro Kampı düzenliyor. Yurdun dört bir yanından tiyatro ekiplerinin, tiyatro sanatçılarının ve tiyatro emekçilerinin katılacağı kampta beş gün boyunca tiyatro atölyeleri, söyleşileri, oyunları, müzik ve şiir yer alacak. 20 atölye, 5 oyun, okuma tiyatrosu, söyleşi ve performans içerikli 12 değişik etkinliğin yer alacağı kamp 6. kez gerçekleşecek. Bir tiyatro eğitim ve sanatsal üretim kampına çok sayıda akademisyen ve usta tiyatro sanatçısı da katılacak. Etkinliklerin tamamının ücretsiz olacağı kampta akşam oyunları ise kamp alanına kurulacak sahnede oynanacak. 

Sezon öncesi kampa giriyoruz…
Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı ve Kamp Koordinatörü Metin Güler kampla ilgili: “ Başlayacak yeni sezon öncesinde paylaşmak, üretmek ve yenilenmek için; bu sene yeniden kampa giriyoruz...Tiyatro ile uyanmak için kampa giriyoruz…Yeni sezonun eksikliklerini ve heyecanını dostluklarımızın içtenliği ile değerlendirmek için; kampa giriyoruz... Kampımızın yeni sezon öncesinde, Ege'nin aydınlığını bütün ülkeye yayması umudunu taşıyoruz. Tiyatro ile kalın...”dedi.

6.“TİYATRO KAMPI”
Program_________
30 Ağustos 2022/Salı (1.Gün)
Saat: 08.00...SABAHIN KÖRÜ SPORU
“Yaşar Gündem” Eşliğiyle
Saat: 09.00…SABAH ETKİNLİĞİ
“MERHABADAN KAYNAŞMAYA”
Kaynaşma Atölyesi/Yürütücü|Metin gÜLER
Saat: 10.00__Kahvaltı
Saat: 11.00/13.00… ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Beden Perküsyonu ile Dans Atölyesi_______ Hülya YILMAZ (Ferhan ŞENSOY Dersliği)
*Oyunculukta Gestus____________________Prof.Dr.Adnan TÖNEL (Civan CANOVA Dersliği)
*Reji Koltuğundan Bakmak_______________Tomris ÇETİNEL (Hülya NUTKU Dersliği)
*Zihinden Perdeye Kısa Film Yapım________ Abdullah ÇUHADAR (Yalçın DİNÇER Dersliği)
Saat: 13.00/15.00…Öğle Yemeği / “Bu Deniz Kaçmaz” Molası
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
Saat: 18.00…Akşam Yemeği
Saat: 18.30/20.30… AKTİVİTE SAATİ (Voleybol/Deve Güreşi/Yüzme/Güneşi Uğurlama Yürüyüşü)
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
“BAĞZI ŞEYLER”
Akıl Fikir Kumpanyası
( KAMP AKM/ Özdemir Nutku Sahnesi)
Saat: 22.30__Ankara Havaları Eşliğinde Ebe Gümeci
Saat: 23.59 …GECEYE BUYRUK ETKİNLİK
KUKLA ÇOCUK TİYATROSU
“Anadolu Masalları” / Çanakkale Rino Sanat
(İsmail Dümbüllü Köy Meydanı)
31 Ağustos 2022/Çarşamba (2.Gün)
Saat: 08.00...SABAHIN KÖRÜ SPORU
“Yaşar Gündem” Eşliğiyle
Saat: 09.00…SABAH ETKİNLİĞİ
“TİŞÖRT BASKI”
Saat: 10.00__Kahvaltı
Saat: 11.00/13.00… ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Beden Perküsyonu ile Dans Atölyesi___________Hülya YILMAZ (Ferhan ŞENSOY Dersliği)
*Tiyatro Sporu_____________________________ Onur AYAN (Civan CANOVA Dersliği)
*İkame ve Kişisel Yaratım Atölyesi ____________ Beldem ŞENGÜL (Hülya NUTKU Dersliği)
*Post-Dramatik Tiyatroda Metinden Sahneye _____Füsun ATAMAN (Yalçın DİNÇER Dersliği)
*Saat: 13.00/15.00…Öğle Yemeği / “Deniz Bugün de Güzel” Molası
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
Saat: 18.00…Akşam Yemeği
Saat: 18.30/20.30… AKTİVİTE SAATİ (Voleybol/Deve Güreşi/Yüzme/Güneşi Uğurlama Yürüyüşü)
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
“PARGA”
Tiyatro Mahal
(KAMP AKM/ Özdemir Nutku Sahnesi)
Saat: 22.30__ Ankara Havaları Eşliğinde Erik Dalı
Saat: 23.59… GECEYE BUYRUK ETKİNLİK
DOĞAÇLAMA GECESİ
(KAMP AKM/ Özdemir Nutku Sahnesi)
1 Eylül 2022/Perşembe (3.Gün)
Saat: 08.00...SABAHIN KÖRÜ SPORU
“Yaşar Gündem” Eşliğiyle
Saat: 09.00…SABAH ETKİNLİĞİ
FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
“Otizm ile Barış”
Saat: 10.00__Kahvaltı
Saat: 11.00/13.00… ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Biyomekanik Oyunculuk______________ Rafiz MEHDİZADE (Ferhan ŞENSOY Dersliği)
*Pantomim Atölyesi___________________Esin ASLAN (Civan CANOVA Dersliği)
*Nefes Teknikleri _____________________Emel AKSAYLI (Hülya NUTKU Dersliği)
*Işık Atölyesi________________________ Dr. Öğrt. Üyesi Levent BERBER (Yalçın DİNÇER Dersliği)
Saat: 13.00/15.00…Öğle Yemeği/ “Deniz Üstü Köpürür” Molası
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
Saat: 18.00…Akşam Yemeği
Saat: 18.30/20.30… AKTİVİTE SAATİ (Voleybol/Deve Güreşi/Yüzme/Güneşi Uğurlama Yürüyüşü)
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
“MERAK ETMEYİN ANLATMADAN ATLAMAYACAĞIM”
Toprak Sahne Tiyatrosu
(KAMP AKM/Özdemir Nutku Sahnesi)
Saat: 22.30__ 90’lar Parti
Saat: 23.59… GECEYE BUYRUK ETKİNLİK
KARAGÖZ GÖLGE OYUNU
“Karagözün Altınları” Hayali: Volkan Derman
(İsmail Dümbüllü Köy Meydanı)
2 Eylül 2022/Cuma (4.Gün)
Saat: 08.00...SABAHIN KÖRÜ SPORU
“Yaşar Gündem” Eşliğiyle
Saat: 09.00…SABAH ETKİNLİĞİ
OKUMA ETKİNLİĞİ
“Okuyorum Öyleyse Varım!”
(İsmail Dümbüllü Köy Meydanı)
Saat: 10.00__Kahvaltı
Saat: 11.00/13.00… ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Hareket Atölyesi_____________________Doç. Dr. Sibel ERDENK (Ferhan ŞENSOY Dersliği)
*Pantomim Atölyesi___________________Esin ASLAN (Civan CANOVA Dersliği)
*Tiyatro-Cinsiyet ve Feminist Tiyatro_____Doç. Dr. Özlem BELKIS (Hülya NUTKU Dersliği)
*Karagöz Gölge Oyunu Atölyesi_________Volkan DERMAN (Yalçın DİNÇER Dersliği)
*Saat: 13.00/15.00… Öğle Yemeği / “Deniz de Deniz Ha!” Molası
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
Saat: 18.00…Akşam Yemeği
Saat: 18.30/20.30… AKTİVİTE SAATİ (Voleybol/Deve Güreşi/Yüzme/Güneşi Uğurlama Yürüyüşü)
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
“SİLÜET”
Tiyatro Mimikri / Pat Atölye
(KAMP AKM/ Özdemir Nutku Sahnesi)
Saat: 22.30__ Ege Rüzgarında Kolbastı
Saat: 23.59… GECEYE BUYRUK ETKİNLİK
OKUMA TİYATROSU
“Hizmetçiler” Okuyanlar:Nurdan Özgür/Duygu Vuran
(İsmail Dümbüllü Köy Meydanı)
3 Eylül 2022 /Cumartesi (5.Gün)
Saat: 08.00...SABAHIN KÖRÜ SPORU
“Yaşar Gündem” Eşliğiyle
Saat: 09.00…SABAH ETKİNLİĞİ
YOGA - MEDİTASYON
Gizem TATAROĞLU
(Ragıp Ertuğrul Sahili)
Saat: 10.00__Kahvaltı
Saat: 11.00/13.00… ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Hareket Atölyesi_____________________Doç. Dr. Sibel ERDENK (Ferhan ŞENSOY Dersliği)
*Jonglörlük Atölyesi___________________Rafiz MEHDİZADE (Civan CANOVA Dersliği)
*Diksiyon Atölyesi____________________Rüçhan GÜREL (Hülya NUTKU Dersliği)
*Geri Dönüşüm Malzemelerinden Giysi Tasarlamak_____Prof.Dr. Selda Kulluk YERDELEN (Yalçın DİNÇER Dersliği)
Saat: 13.00/15.00… Öğle Yemeği / “Hoşçakal Kardeşim Deniz” Molası
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
Saat: 18.00…Akşam Yemeği
Saat: 19.00/20.00… AKŞAMÜSTÜ ETKİNLİĞİ
SÖYLEŞİ “ Versek Bir Dert! Alsak Bin Dert! Ödüller... Ödüller...”
Nazif USLU/Orçun MASATÇI/Rıza GEDİKOĞLU
(Ragıp Ertuğrul Sahili)
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
“DESTANSIZ GILGAMEŞ”
Tiyatro Kalemi
(KAMP AKM/ Özdemir Nutku Sahnesi)
Saat: 22.30__ Oyy Macarena
Saat: 23.59… GECEYE BUYRUK ETKİNLİK
AÇIK SAHNE
“Sahne Sırası Sende”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Foça’da tiyatro akşamı

İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu İle Öğretmenler Günü Kutlaması

Emekliler Müzik Korosu Kuruluyor

Öğretmenlere Saygı Konseri