ABD'nin Bağımsızlık günü kutlandı

  • 0
  • 4.030
Yazı Boyutu:

Amerikalılar’ın  İngilizlerden bağımsızlıklarını kazandıkları 4 Temmuz’un 234’ncü  Bağımsızlık Günü İzmir’de de kutlandı.
ESBAŞ’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Nato Hava Unsur Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Atilla Özler, Amerikan Fahri Konsolosu Güliz Balsarı, Feredal Almanya Cumhuriyeti Başkonsolosu Stefan Sichineider, Yunanistan Başkonsolosu Hara Skolarikou, konsoloslar, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Sezgin, akademisyenler, fahri konsoloslar ve İzmir’de yaşayan Amerikan vatandaşlarından oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

İki ülkenin milli marşlarının çalınmasının ardından mikrofona gelen büyükelçi James F. Jeffrey, bu gününün kendileri için çok önemli ve duygusal bir gün olduğunu söyledi.
Türkiye ile ABD arasında ilişkinin çok güçlü olduğunu dile getiren büyükelçi, “Türkiye, ABD için önemli bir müttefik ve dost. Mustafa Kemal Felsefesini takip eden böyle güçlü bir müttefiğe ve dosta sahip olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Başkan Obama’nin kendisini acil olarak çağırdığını ve Irak’a büyükelçi olarak atadığını ekleyen büyükelçi Jeffrey, Türkiye’den ayrılmaktan dolayı üzgün olduğunu anlattı.   
Kaya Tuncer ve eşi Mary Tuncer’e böyle bir tören hazırladıkları ve ESBAŞ tesislerini açtıkları için teşekkür etti. 
İzmir Festivali nedeniyle İzmir’de bulunan Panorama adlı topluluğun geceye müzikleriyle renk kattığı resepsiyon Büyükelçi’nin gençlerle birlikte kesmesiyle sona erdi.


Zeliha Toprak, Bijen- Mehmet Ali Molay, Oya- Ümit Tunçağ, Itır- Aydın Alam, Mustafa- Hatice Güleç, Fatih Çakmakoğlu


Franz Schepping, Alev Alaçam, Jürgen Viehrig, Anja Stein, Lucki Frank, Hara Skolarikou, Patricia Türkmenoğlu, Engin Ayvaz


Mary – Kaya Tuncer, Enis- Melda Güner, Güliz Balsarı, Christian Deluigi, Tuğba Akıncı, Stefan Schneider, Nicola Recknagel


Ercüment Yılmaz, Sırrı Aydoğan, Hüseyin Avni Coş, James F. Jeffrey- Gudrun Jeffrey, M. Cahit- Berrin Kıraç, Aliye Aydoğan, Zühal – Atilla Özler

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Pınar ile Asil aşkında mutlu son

İAOSB ‘Yaza Merhaba’ dedi

Şifalı Su Wyndham Hotels & Resorts Kalitesiyle Buluştu

Başkonsolosluktan yaza merhaba

25. yıla yaraşır kutlama

“Yaza Merhaba” buluşması

Arşiv