Arkas Arcademia’ya özel açılış

Geçmişi yaşatan Mattheys Köşkü’nün tarihi atmosferiyle, geleceğe taşınan deneyimlerin yaşanacağı Arkas Arcademia, Arcademia Club Card sahiplerine özel davetle tanıtıldı. Arkas Arcademia, Arkas Akademi’nin 15 yıllık birikim ve tecrübesiyle iş dünyasına yönelik ekonomik, kültürel ve kişisel gelişim odaklı eğitim ve etkinliklerin sunulacağı yeni nesil bir deneyim merkezi olarak konumlanıyor.

  • 0
  • 1.410
Arkas Arcademia’ya özel açılış
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Arkas Arcademia, Arkas Akademi’nin 15 yıllık birikim ve tecrübesiyle iş dünyasına yönelik ekonomik, kültürel ve kişisel gelişim odaklı eğitim ve etkinliklerin yanı sıra kurumsal ağırlamalara yönelik hizmet sunacak yeni nesil bir deneyim merkezi.
Geçtiğimiz aylarda Arkas Holding tarafından restorasyonu tamamlanarak topluma yeniden kazandırılan Arkas Mattheys Köşkü yerleşkesi içinde yer alan Arkas Arcademia’nın Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas ev sahipliğinde gerçekleştirilen lansmanında Arcademia Club Card sahibi özel kurum ve kuruluşların yöneticileri bir araya geldi.

Gecede konuşan Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, “Şirket içi eğitim, bizim Arkas olarak çok önem verdiğimiz bir konu. 15 sene önce Arkas Akademi’yi kurduk. Türkiye ve yurtdışındaki yöneticilerimizi yetiştirmek için çok efor sarfettik. Türkiye’den beyin göçü artarken ve kaliteli insan kaynağı yetiştirmek ve elde tutmak çok önemli iken Arkas Arcademia’yı eğitim amaçlı kullanmak istedim. Tüm Ege şirketleri olarak birleşip eğitim ihtiyaçlarımızı ortak karşılayacağımız bir yer olarak Arkas Arcademia’yı açtık. Amacımız insan kaynakları yöneticilerimizin ve takımların beraber çalışması ile kendi başımıza ulaşamayacağımız eğitim kalitesine hep beraber ulaşabilmeyi amaçlıyoruz. Umuyorum burası yöneticilerimizi hep beraber yükseltmemiz için bir ortam olur ve Ege şirketleri olarak beraberce çalışıp Türkiye’ye örnek olabiliriz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından konuklar, lansmanın gerçekleştiği Mattheys Köşkü’nün özel hikayesini ve tarihini paha biçilemez anlatımıyla tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’tan dinledi.

Tonguç, Arkas Ailesi’ne teşekkür ederek başladığı sözlerine, “Arkas Ailesi deyince benim aklıma ilk gelen şeyler; kültür, zarafet ve tarihe sahip çıkma. Zaten burada da bunu çok güzel yansıtmışlar ve 2018’de başlayan restorasyonun ardından Cumhuriyet’in 100. Yılında İzmir’e kazandırılan bu köşk İzmir’in ortasında bir vaha” diyerek köşkün tarihi hakkında bilgiler verdi. “John Maltass, 1780 yılında Patersonlar’dan satın aldığı ve yazlık olarak yeniden inşa ettirdiği evi, 1840 yılında kızı Eugenie Wood’a miras olarak bırakmıştı. Eugenie Wood, İzmir’deki İngiliz hastanesine başhekim olarak gönderilen Dr. Charles Wood ile evlenmişti. Çiftin yedi çocuğundan sadece Hortense Wood evlenmedi ve 1924’te ölene kadar yeğeni Fernand de Cramer ile birlikte baba evinde yaşamaya devam etti.

Bayan Wood 16 Eylül 1922 tarihini attığı günlüğünün bir sayfasına şu satırları düşmüştü:
“Mustafa Kemal evime geldi. Yanında İsmet Paşa ve diğer generallerle meşhur Türk kadını Halide Edip vardı. Mustafa Kemal Paşa onların arasında bir başka idi. O’nu tanımaktan ve karşı karşıya gelip konuşmaktan duyduğum sevinç sonsuzdu. Oturup 15 dakika kadar sohbet ettik. Mustafa Kemal sonra benden izin istedi. Ardından da Fevzi, İsmet, Asım Paşa’larla Halide Edip üst kata çıktılar. Evet, şu anda İmparatorluğun kaderi evimin üst kısmında yatak odamın önündeki piyanonun yanında, kadife koltuklarda tartışılıyor.”
Tonguç, “Arkas Arcademia Bornova’ya adeta taze kan getiriyor. Arkas Arcademia’nın Club Card sahiplerine tanıtıldığı bu özel gecenin konuşmacısı olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Arkas Arcademia Etkinlikleri
13 Eylül’de gerçekleştireceği ilk etkinliğinde Arkas Arcademia Card sahiplerini ağırlayacak Arkas Arcademia’nın konukları araştırmacı yazar Evrim Kuran ve Kariyer.net CEO’su Fatih Uysal olacak. Kuran ve Uysal İnsan Kaynakları alanındaki tecrübelerini ve öngörülerini katılımcılarla paylaşacak.

Arkas Arcademia’nın web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilen etkinlik programında Özgür Demirtaş, Nedim Gürsel gibi değerli isimlerin konuk olacağı söyleşiler ve imza günleri ile güncel workshop ve atölyeler de düzenlenecek.

Arkas Arcademia Hakkında
Üç adet eğitim salonu bulunan Arkas Arcademia, toplam 115 kişilik kapasitesiyle toplantı, eğitim ve davetlere ev sahipliği yaparken, Odurla ekibiyle kurumsal ağırlama hizmetleri, Cafe by Jocelyne’nin zengin patiseri menüsü belirli periyotlarda önemli şefleri ağırlayacak olan pop-up restoranıyla da misafirlerine yepyeni bir deneyim sunuyor.

Arkas Arcademia Club Card sahibi kurum ve kuruluşlar ise ayrıcalıklı hizmetlerin yanı sıra eğitimlere ve etkinliklere öncelikli olarak katılım fırsatı yakalıyor. Şirketler kurumsal davet ve toplantılarını da Arkas Arcademia’da düzenleyebiliyor.

Eğitim ve gelişim vizyonuyla şirket ve kurumlar için farklı bir çoklu çalışma ve etkileşim alanı olarak tasarlanan Arkas Arcademia; kurumların vizyonlarını belirleyen kanaat liderlerinin liderlik becerileri, ekonomi – finans, satış – pazarlama, dijital dönüşüm ve kişisel gelişim gibi alanlarda şirket içi özel eğitim ve etkinliklerini organize etme imkânı sunuyor.

Arkas Arcademia Club Card sahibi kurum ve kuruluşlar ise ayrıcalıklı hizmetlerin yanı sıra eğitimlere ve etkinliklere öncelikli olarak katılım fırsatı yakalıyor.

Etkinlik fotoğrafları için

Fotoğraf Galerisi
YORUM YAZ
Diğer Haberler

TAD’da Bahar Kokteyli

Floral, gençlerin eğitimi için sergilendi

Gazeteci Ak, oğlunu evlendirdi

Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar

Kral Günü kutlandı

EN Hotel’de “Bahara Merhaba” partisi

Arşiv