YUKARI

Başkan Sandal'dan başarılı sporculara madalya

Bayraklı Belediyesi, Aerobik Jimnastik İzmir il yarışmasına ev sahipliği yaptı. İzmir ve çevresinden 67 sporcunun katıldığı müsabakalarda dereceye girenler ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın elinden aldı.
Başkan Sandal'dan başarılı sporculara madalya
14 Mart 2021 0 yorum 977

Bayraklı Belediyesi, Aerobik Jimnastik İzmir il yarışmasına ev sahipliği yaptı. İzmir ve çevresinden 67 sporcunun katıldığı müsabakalarda dereceye girenler ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın elinden aldı. Başkan Sandal, "Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyon projemizle dünya çocukları ve gençleri Bayraklı'da buluşacak. Bilim, kültür, sanat, spor festivalleri düzenleyeceğiz. Sporcularımızın her zaman yanında olacağız. Tüm katılımcılarımızı kutluyorum" dedi.

 
Aerobik Jimnastik İzmir İl Yarışması, Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 8 takımın 67 sporcuyla katıldığı müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu. 4 kategoride düzenlenen yarışmaya 7-8, 9-11, 12-14 ve 15-17 yaş grubundan sporcular katıldı. Cimnastik Federasyonu izniyle Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin ev sahipliğindeki karşılaşmalarda, İzmir Elit Jimnastik Spor Kulübü Derneği, Kolektif Jimnastik Kulübü Derneği, Karşıyaka Koleji Spor Kulübü Derneği, Estetik Jimnastik Spor Kulübü Derneği, Selçuk Zuhal Fitness Spor Kulübü Derneği, Aydın Zeygym Stüdyo Spor Kulübü Derneği, Kolektif Spor Kulübü Derneği'nden sporcular şampiyonluk için kıyasıya yarıştı. Sporcular parke üzerinde becerilerini sergilerken aileleri de tribünden onlara destek verdi. Etkinlik sonunda dereceye girenlere madalya ve Türkiye Cimnastik Federasyonu hakemlerine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal plaket takdim etti. Türkiye Cimnastik Federasyonu milli hakemi ve aynı zamanda Türkiye Cimnastik Federasyonu Teknik Komite Başkanı Bahadır Uygur da, desteklerinden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür plaketi verdi.

DÜNYA ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BAYRAKLI'DA BULUŞACAK
Başkan Sandal, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Biz Dünya Çocuk Ve Gençlik Kenti Bayraklı projemizi kültürel ve tarihsel mirasımıza sahip çıkmak, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, 19 Mayıs ve 23 Nisan'ı referans alarak Bayraklı'yı marka bir kent yapmak için tasarladık ve bu süreç içinde temellerini atacağız. Bundan sonra da dünyanın dört bir yanından gelecek çocuklar, Bayraklı'da buluşacak. Hayallerini, umutlarını, projelerini, geleceğe dair beklentilerini söyleyecekler. Bayraklı'da dünya çocukları ve gençleriyle birlikte bilim, kültür, sanat, spor festivalleri düzenleyeceğiz. Bu nedenle bugün böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.
PANDEMİ SÜRECİNDE BAYRAKLI'DA EZBER BOZULDU
Türkiye Cimnastik Federasyonu Teknik Komite Başkanı Bahadır Uygur, "Pandemi sürecinde bu kadar hareketsiz hayata alışmışken bu ezberi bozan ve bize katkı sağlayan Başkan Sandal ve ekibine teşekkür ederim. Pandemi sürecinde birçok yarışma ertelendi veya iptal edildi. Ama sporcuların aktif kalabilmesi için kendi bölgelerinde yarışma izni verilmesiyle yarışmaların ilki İzmir'de yapıldı. Tüm emeği geçenlere spora desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
AVRUPA ŞAMPİYONUNDAN GELECEĞİN SPORCULARINA ÖVGÜ
Artistik Jimnastik Avrupa Şampiyonu Ferhat Arıcan da sporcuların pandemi dolayısıyla zor günler geçirdiğini belirterek, çok önemli bir etkinlikte geleceğin başarılı sporcularını bir araya getiren Bayraklı Belediyesi ve Cimnastik Federasyonu, takımlar ve ailelere teşekkür etti. Dünya jimnastik literatüründe kendi adına tescilli 3 hareketi olan ilk sporcu olma başarısını gösteren Arıcan, tüm sporculara başarılar diledi.
 
SPORA HİZMETE HER ZAMAN HAZIRIZ
Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği  Başkanı hamza Işık ise, "Pandemi, gençlerimizi ve çocuklarımızı daha çok etkiledi. Evlere kapanmak zorunda kaldılar. Hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Ümit ediyorum bu yarışma bir nebze de olsa çocuklarımız için yeni dönemin bir başlangıcı olur. Bu tür yarışmalara her türlü hizmeti vermeye hazırız" diye kaydetti.
 
ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
Yarışmanın 7-8 yaş grubu trio kategorisinde Kolektif Jimnastik Spor Kulübü dördüncü, Karşıyaka Koleji Spor Kulübü üçüncü oldu. İkinci ve birinci ise Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü takımından çıktı. Çiftli  kategoride de Bayraklı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü birinciliği elde etti.

9-11 yaş grubu trio kategorisinde Kolektif Spor Kulübü dördüncü, Aydın Zeygm Stüdyo Kulübü üçüncü, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Kolektif Spor Kulübü birincilik kürsüsünde madalya sahibi oldu. Tekli kategoride Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü dördüncülüğü, Aydın Zeygym Stüdyo üçüncülüğü ve ikinciliği kazanırken, birincilik kürsüsüne çıkan takım Kolektif Spor Kulübü oldu.

 12-14 yaş tekli kategoride Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 4'üncülüğü, 2'nciliği ve birinciliği elde etti. Karşıyaka Koleji ise bu kategoride 3'üncü oldu. Bu yaş gurubu trio kategorisinde Kolektif Spor Kulübü 3'üncü, Kolektif Spor Kulübü 2'nci, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 1'inci oldu.

15-17 yaş grubunda ise Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 2'ncilik ve birincilik kürsüsünde madalyanın sahibi oldu.
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Spor 0 yorum

Konak’ta futbol camiasına yakışan anma

22 Eylül 2021 32 kere okundu

Konak Belediyesi’nin, İzmir ve Türk futboluna emek vermiş ancak bugün hayatta olmayan sporcu, antrenör ve teknik direktörlerin anısına düzenlediği törende konuşan [...]

Spor 0 yorum

Pro Beach Tour’da final

20 Eylül 2021 155 kere okundu

Dikili Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Plaj Voleybolu Pro Beach Tour’un Dikili etabı sona erdi. 3 gün süren turnuva Dikili Belediye Başkanı [...]

Spor 0 yorum

İzmir bütün Türkiye'ye centilmenlik dersi verecek

18 Eylül 2021 158 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 18 yıl sonra Süper Lig'de karşılaşacak Altay ile Göztepe'nin kulüp başkanları ve yöneticileriyle derbi [...]

Spor 0 yorum

Bostanlıspor tenis 12 yaşta kürsüye çıktı

17 Eylül 2021 182 kere okundu

İzmir Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 8-12 yaş İzmir İl İzmir'in Kurtuluşu Turnuvasına ilk kez katılan Bostanlıspor katıldığı 12 yaş grubunda başarılı oldu. Örnekköy [...]

Spor 0 yorum

“Geleceğim Sensin” Projesi’nin ilk toplantısı yapıldı

15 Eylül 2021 189 kere okundu

Türkiye Yelken Federasyonu’nun yelken sporunun gelecek nesillere sağlam alt yapı bilinci ile aktarılması ve sporumuzun artan bir ivme ile sürdürülmesi amacıyla üniversite [...]

Spor 0 yorum

Bostanlıspor Zafer Kupası’nda 2. Oldu

14 Eylül 2021 239 kere okundu

Manisa Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen, Türkiye Muay Thai Federasyonu’nun yarışma programında yer alan, Türkiye’nin prestijli şampiyonalarından olan Zafer [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1631750264740-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Gazeteci Kendini Nasıl Kovdurur?

70 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

İnsan Olma Gerçeği

33 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Kula, Nasip Olmaz Her Kul'a

7 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1631750342324-1a.jpg

Son Yorumlanan Haberler

Tamer'de Kliplendi

11 Ağustos 2021 1 kere okundu

Doğru bilinen yanlışlar düzeltilsin

07 Mayıs 2021 1 kere okundu

Genel Sanat Yönetmenliği’ne Aday

10 Ocak 2021 1 kere okundu

Reklam

1631750294814-1a.jpg