YUKARI

Başkan Sandal'dan başarılı sporculara madalya

Bayraklı Belediyesi, Aerobik Jimnastik İzmir il yarışmasına ev sahipliği yaptı. İzmir ve çevresinden 67 sporcunun katıldığı müsabakalarda dereceye girenler ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın elinden aldı.
Başkan Sandal'dan başarılı sporculara madalya
14 Mart 2021 0 yorum 1014

Bayraklı Belediyesi, Aerobik Jimnastik İzmir il yarışmasına ev sahipliği yaptı. İzmir ve çevresinden 67 sporcunun katıldığı müsabakalarda dereceye girenler ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın elinden aldı. Başkan Sandal, "Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyon projemizle dünya çocukları ve gençleri Bayraklı'da buluşacak. Bilim, kültür, sanat, spor festivalleri düzenleyeceğiz. Sporcularımızın her zaman yanında olacağız. Tüm katılımcılarımızı kutluyorum" dedi.

 
Aerobik Jimnastik İzmir İl Yarışması, Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 8 takımın 67 sporcuyla katıldığı müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu. 4 kategoride düzenlenen yarışmaya 7-8, 9-11, 12-14 ve 15-17 yaş grubundan sporcular katıldı. Cimnastik Federasyonu izniyle Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin ev sahipliğindeki karşılaşmalarda, İzmir Elit Jimnastik Spor Kulübü Derneği, Kolektif Jimnastik Kulübü Derneği, Karşıyaka Koleji Spor Kulübü Derneği, Estetik Jimnastik Spor Kulübü Derneği, Selçuk Zuhal Fitness Spor Kulübü Derneği, Aydın Zeygym Stüdyo Spor Kulübü Derneği, Kolektif Spor Kulübü Derneği'nden sporcular şampiyonluk için kıyasıya yarıştı. Sporcular parke üzerinde becerilerini sergilerken aileleri de tribünden onlara destek verdi. Etkinlik sonunda dereceye girenlere madalya ve Türkiye Cimnastik Federasyonu hakemlerine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal plaket takdim etti. Türkiye Cimnastik Federasyonu milli hakemi ve aynı zamanda Türkiye Cimnastik Federasyonu Teknik Komite Başkanı Bahadır Uygur da, desteklerinden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür plaketi verdi.

DÜNYA ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BAYRAKLI'DA BULUŞACAK
Başkan Sandal, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Biz Dünya Çocuk Ve Gençlik Kenti Bayraklı projemizi kültürel ve tarihsel mirasımıza sahip çıkmak, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, 19 Mayıs ve 23 Nisan'ı referans alarak Bayraklı'yı marka bir kent yapmak için tasarladık ve bu süreç içinde temellerini atacağız. Bundan sonra da dünyanın dört bir yanından gelecek çocuklar, Bayraklı'da buluşacak. Hayallerini, umutlarını, projelerini, geleceğe dair beklentilerini söyleyecekler. Bayraklı'da dünya çocukları ve gençleriyle birlikte bilim, kültür, sanat, spor festivalleri düzenleyeceğiz. Bu nedenle bugün böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.
PANDEMİ SÜRECİNDE BAYRAKLI'DA EZBER BOZULDU
Türkiye Cimnastik Federasyonu Teknik Komite Başkanı Bahadır Uygur, "Pandemi sürecinde bu kadar hareketsiz hayata alışmışken bu ezberi bozan ve bize katkı sağlayan Başkan Sandal ve ekibine teşekkür ederim. Pandemi sürecinde birçok yarışma ertelendi veya iptal edildi. Ama sporcuların aktif kalabilmesi için kendi bölgelerinde yarışma izni verilmesiyle yarışmaların ilki İzmir'de yapıldı. Tüm emeği geçenlere spora desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
AVRUPA ŞAMPİYONUNDAN GELECEĞİN SPORCULARINA ÖVGÜ
Artistik Jimnastik Avrupa Şampiyonu Ferhat Arıcan da sporcuların pandemi dolayısıyla zor günler geçirdiğini belirterek, çok önemli bir etkinlikte geleceğin başarılı sporcularını bir araya getiren Bayraklı Belediyesi ve Cimnastik Federasyonu, takımlar ve ailelere teşekkür etti. Dünya jimnastik literatüründe kendi adına tescilli 3 hareketi olan ilk sporcu olma başarısını gösteren Arıcan, tüm sporculara başarılar diledi.
 
SPORA HİZMETE HER ZAMAN HAZIRIZ
Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği  Başkanı hamza Işık ise, "Pandemi, gençlerimizi ve çocuklarımızı daha çok etkiledi. Evlere kapanmak zorunda kaldılar. Hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Ümit ediyorum bu yarışma bir nebze de olsa çocuklarımız için yeni dönemin bir başlangıcı olur. Bu tür yarışmalara her türlü hizmeti vermeye hazırız" diye kaydetti.
 
ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
Yarışmanın 7-8 yaş grubu trio kategorisinde Kolektif Jimnastik Spor Kulübü dördüncü, Karşıyaka Koleji Spor Kulübü üçüncü oldu. İkinci ve birinci ise Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü takımından çıktı. Çiftli  kategoride de Bayraklı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü birinciliği elde etti.

9-11 yaş grubu trio kategorisinde Kolektif Spor Kulübü dördüncü, Aydın Zeygm Stüdyo Kulübü üçüncü, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Kolektif Spor Kulübü birincilik kürsüsünde madalya sahibi oldu. Tekli kategoride Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü dördüncülüğü, Aydın Zeygym Stüdyo üçüncülüğü ve ikinciliği kazanırken, birincilik kürsüsüne çıkan takım Kolektif Spor Kulübü oldu.

 12-14 yaş tekli kategoride Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 4'üncülüğü, 2'nciliği ve birinciliği elde etti. Karşıyaka Koleji ise bu kategoride 3'üncü oldu. Bu yaş gurubu trio kategorisinde Kolektif Spor Kulübü 3'üncü, Kolektif Spor Kulübü 2'nci, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 1'inci oldu.

15-17 yaş grubunda ise Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 2'ncilik ve birincilik kürsüsünde madalyanın sahibi oldu.
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Spor 0 yorum

KKTC’den davet aldı

18 Ağustos 2022 102 kere okundu

Bostanlıspor Oryantiring takımı, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ikili yarışma ve kamp için davet aldı. KKTC’de Oryantiring branşını da içinde [...]

Spor 0 yorum

Menderes’te Plaj Futbol Turnuvası

18 Ağustos 2022 88 kere okundu

Menderes Belediyesinin bu yıl 2’ncisini organize ettiği TFF Menderes Gümüldür plaj futbolu turnuvası 12-13-14 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. 3 gün süren turnuvaya [...]

Spor 0 yorum

Bayraklı’nın yüzme havuzuna yoğun ilgi

18 Ağustos 2022 74 kere okundu

Bayraklı Belediyesinin sahildeki havuz tesisinde düzenlenen yüzme kurslarına bu yıl da çocuklar akın etti. Bugüne kadar binlerce çocuğun faydalandığı havuzdaki kurslara [...]

Spor 0 yorum

Kurtuluşun 100’üncü yıl finalleri nefes kesti

18 Ağustos 2022 81 kere okundu

İzmir'in kurtuluşunun 100’üncü yılı onuruna İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3x3 Streetball İzmir 100.Yıl Kupası'nın finalleri çekişmeli [...]

Spor 0 yorum

Hedefi olimpiyat şampiyonluğu

15 Ağustos 2022 140 kere okundu

Güzelbahçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulu üyesi Mevlüt Berktaş’ın oğlu Ali Kerem Berktaş (13), haziran ayında yapılan Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda [...]

Spor 0 yorum

3x3 basketbol zamanı

12 Ağustos 2022 198 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i spor kentine dönüştürme hedefi doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi yerel, ulusal [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1660629759168-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Sevenlerinin Gönüllerinde Yaşayacaksın İlhan İrem

74 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Şiddetli Dalga Kapıya Dayandı!

39 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Sıcakta Ne Yenilir?

198 yazı

3

Serhan Şarman

Rehber Köpekler Yaşamları Değiştiriyor

8 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1660629807769-1a.jpg

Son Yorumlanan Haberler

Sihirli Kasaba’da tek Türkiye’li

12 Mayıs 2022 2 kere okundu

Sihirli Kasaba’da tek Türkiye’li

10 Mayıs 2022 2 kere okundu

Onun dev bir kütüphanesi var

29 Kasım 2021 1 kere okundu

Tamer'de Kliplendi

11 Ağustos 2021 1 kere okundu

Reklam

1660629786896-1a.jpg