Deprem türküsü yürekleri dağladı

Uzun yıllardır müzik sektörüne kalıcı projeler sunan usta sanatçı ''Orhan Ölmez''; deprem felaketinin unutulmaması ve ders çıkarılması adına tüm o acıları yaşamış olanlara ve depremde yaşamını yitiren tüm değerli insanlar anısına kalbimize dokunacak bir türkü yayınladı.

  • 0
  • 1.385
Deprem türküsü yürekleri dağladı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Uzun yıllardır müzik sektörüne kalıcı projeler sunan usta sanatçı ''Orhan Ölmez''; geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan ve yaralarını sarmaya hala mücadele ettiğimiz deprem felaketinin unutulmaması ve ders çıkarılması adına tüm o acıları yaşamış olanlara ve depremde yaşamını yitiren tüm değerli insanlar anısına kalbimize dokunacak bir türkü yayınladı.

Sözleri Cengiz Altınsoy'a, müziği Tarık İster'e ait olan ''Yer Yarıldı Tam Ortadan'' türküsü değerli sanatçının naif sesiyle buluşunca yürekleri dağladı.

''Orhan Ölmez'' yeni türküsünü geçtiğimiz gün ilk kez Trt'de yayınlanan Alişan'ın programında seslendirdi. Büyük alkış alan türküyle ilgili ''Orhan Ölmez'' samimi duygularını ise şu sözlerle dile getirdi; ''Ülkelerin, milletlerin ve toplumların şarkıları vardır. Tarihi anlatan, sevinçlerini hatırlatan, acılarını ifade eden ve paylaşan. O şarkılar, o toplulukların, zaman içerisinde neler yaşadıklarını anlatan, unutulmaması gerekenleri hatırlatan ve hatta; nesilden nesile aktarılmasını sağlayan yapıtlardır. Ben, bu türkü formundaki besteyi dinlediğimde çok etkilendim. Zaman durdu…

Günlük yaşamın telaşından üç buçuk dakikalığına uzaklaştım. 'Hiç ama hiç unutulmamalı yaşananlar, rehavete kapılmamalıyız' diye düşündüm. Unutulmamalı ki; anlayalım, unutulmamalı ki; önlemler alalım, unutulmamalı ki; ihmallerin, nelere sebep olabileceğini fark edelim. Her dinlediğimde bu çalışmayı, hep bir muhasebe halinde olacağım. İnsan, unutmayı sever. Unutmak acıyı azaltır. Unutmasak da alışırız acıya. Hatta çoğu zaman kabulleniriz ve tarihe gömeriz bize acı veren şeyleri. Ama; onca insanın yaşadığı şeyler bu kategoride olmamalı. Bireysel dünyalarında insanlar alışırlar bazı acılara ve hafifler sancılar belki ama toplumsal sorumluluklar açısından unutulmamalı yaşanan bazı şeyler.''

''Orhan Ölmez''in yeni projesi ''Yer Yarıldı Tam Ortadan'' tüm müzik platformlarında ve Müzik Ölmez YouTube kanalında yayında.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yeni Porsche Taycan huzurlarınızda

Türkiye Kazan, Cemal Kepçe

Ata Meydanı dans ile güzelleşti

“Müjdat Gezen İle Bizim Ev”e konuk Oldu

Erol Evgin geliyor

Gündoğdu’da Sıla rüzgarı

Arşiv