Diş ve Diş Eti Sağlığı için Yepyeni Ürünler

  • 0
  • 918
Yazı Boyutu:

Diş hekimlerine sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetler ile alanında lider olan 3M ESPE, izolasyon, estetik, çürük potansiyeli tespiti, kök çürükleri, aşınma direnci ve final sertliği gibi ağız problemlerine çözüm olacak yepyeni ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor.

İnovatif iş modeli ile ağız sağlığı sektöründe ilklere imza atan 3M ESPE, ileri teknolojilerle yarattığı yenilikçi ürünlerini diş hekimleri ile tanıştırmaya devam ediyor. Türkiye pazarına yeni sunduğu yedi ayrı ürünü ile sağlık alanında devrim yaratan 3M ESPE; restoratif diş hekimliği, ortodonti, kuron ve köprüler, önleyici tedaviler, enfeksiyon kontrolleri ve kozmetik diş hekimliğinde kullanılan yeni ürünleri ile diş ve diş eti problemlerine sağlıklı, dayanıklı ve güvenilir çözümler sunuyor.

Ketac Silver Gümüş İyonları İçeren Restoratif Materyali
Gümüşle güçlendirilmiş cam iyonomer restoratif olan Ketac Silver, cam içine sinterlenmiş gümüş partikülleri içeriyor. Ketac Silver aynı zamanda termal ve elektriksel olarak mükemmel izolasyon sağlıyor.

Protemp 4 Geçici Materyali
3M ESPE tarafından geliştirilen Protemp™ 4 Geçici Restoratif Materyali, Dental Advisor tarafından gerçekleştirilen, bir yıllık klinik performansın ölçüldüğü test sonucunda yüksek dayanıklılıkta ve mükemmel estetikte gösterdiği üstün performansla dikkat çekiyor. Ürün, otoriteler tarafından diş eti sağlığı açısından da mükemmel olarak değerlendiriliyor.

Z 550 Universal Kompozit
Nano hibrit teknolojiyle üretilen Z550, bilinen ve güvenilen Filtek Z250 kalitesini daha iyi cilalanma özelliği ile bir araya getiriyor. Universal bir kompozit olan Z550, A1, A2, A3, A3.5, A4, B1, B2, B3, C2, D2, OA2 ve OA3 renkleriyle çok yakında Türkiye’de satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Clinpro Cario L Pop Laktik Asit İndikatör Çubukları
Çürüğe olan yatkınlığın belirlenmesinde kullanılan Clinpro Cario L Pop uygulaması oldukça basit ancak hastanın çürük potansiyelini tespit etmede önemli sonuçlar verebilecek bir ürün olma özelliği taşıyor. Yapılan test ağız ortamında çürüğe neden olan bakterilerin metabolik aktivitesini, laktik asit oluşumu bazında tespit ediyor. Hasta motivasyonuna yardımcı olan ve her yaşta hastaya uygulanabilecek olan Clinpro Cario L Pop’un uygulama süresi ise sadece 2 dakika ile sınırlı kalıyor.

U 200 Self Adeziv Rezin Siman
3M ESPE tarafından geliştirilen, kendinden adezivli rezin simantasyon materyali U200, daha estetik ve geliştirilmiş aşınma direnci sunuyor. U200, tam seramik, kompozit veya metal inley, onley, kuron ve köprülerin yapıştırılmasında, 2 ya da 3 üyeli Maryland köprülerin 3 üyeli inley-onley köprülerin simantasyonunda ve tam seramik kompozit veya metal restorasyonların implant abuntmentlara simantasyonunda kullanılıyor.

Imprint Bite VPS Isırma Kayıt Ölçüsü
3M ESPE tarafından geliştirilen Imprint Bite, 60 saniyelik hızlı donma süresine sahip olan, kolay kesilebilen ancak yüksek final sertliği ile istenen sonuca ulaşmayı sağlayan bir ısırma kayıt ölçüsü. Türkiye pazarına sunulan Imprint Bite ile karıştırma başlangıcından sadece 15 dakika sonra final sertliği elde ediliyor.

F 2000 Kompomer Restoratif Materyali
F2000, restoratif olarak kompomer tercih edenler için 3M ESPE tarafından yeniden piyasaya sunuluyor. Kenar uyumu ve kıvamı mükemmel olan, el aletlerine yapışmayan, radyoopasiteye sahip F2000, aynı zamanda flor salgılıyor. A2, A3, A3.5, A4, B2, B3, C2, Blue ve Pedo renkleri bulunan F2000, direkt sınıf III ve V restorasyonlarında, kök çürüklerinde, süt dişi I ve II restorasyonlarda ve kor yapımında endike oluyor.

3M Türkiye hakkında
Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran binlerce yenilikçi ürünün mucidi olan 3M, 1987 yılından bu yana Türkiye’de 300’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 3M Türkiye; kişisel bakım, ev, hobi ve kırtasiye ürünleri, elektrik, elektronik, telekomünikasyon sistemleri, sağlık ürünleri, trafik güvenliği, grafik ve reklam çözümleri, işçi ve işyeri güvenliği çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ve kişisel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar.
1992 yılından bu yana Türkiye’de üretim yapan 3M, 2000 yılından itibaren faaliyete başladığı Çerkezköy fabrikasında, temizlik, kırtasiye, kişisel bakım, sağlık ve otomotiv sektörlerine yönelik ürünlerin yanı sıra, maskeler, filtrasyon ürünleri ve çocuk bezi yan bantları üretimi yapmaktadır. Türkiye’de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda başta Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere dünyada 40’a yakın ülkeye ihraç edilmektedir. 3M yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu inovasyon gücüyle, Çerkezköy’deki üretim tesisine ARGE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv