EGSD üyeleri 100. Yıl coşkusunu yaşadı

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yılını düzenlediği gece ile Arena’da kutladı.

  • 0
  • 1.521
EGSD üyeleri 100. Yıl coşkusunu yaşadı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yılını düzenlediği gece ile Arena’da kutladı.
EGSD üyelerinin büyük ilgi gösterdiği gecede, hep bir ağızdan10. Yıl Marşı, İzmir Marşı ve bir başkadır benim memleketim şarkısı coşkuyla söylendi. Geceye Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim Gökçüoğlu, EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, EİB Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Kızılgüneşler, BEGOS Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay ile geçmiş dönem başkanları ve EGSD üyeleri katıldı. Dolce Band Orkestrası’nın birbirinden güzel şarkıları ile renklenen gecede, Zeybek gösterisi büyük beğeni topladı.

UNUTTURMADAN İZİNDEN GİDECEĞİZ
Gecede konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, tüm üyelerinin ve konukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 100. Yıl gururunu yaşadıklarını dile getiren Ertuğrul, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok zor şartlarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulduğunu onun kıymetini her geçen gün daha iyi anladıklarını söyledi. Cumhuriyet ile kulluktan, yurttaşlığa geçildiğini ve başta kadınlar olmak üzere toplumun her kesiminin önemli kazanımlar elde ettiğini vurgulayan Ertuğrul, “Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağız. Ülkemizin daha refah ve yaşanılabilir olması için her zamankinden daha çok çalışacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal’i unutturmadan, hep izinden gideceğiz. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

Gecenin paydaşlarından Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi de konukların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, kısa bir konuşma yaptı. Geceye katkıları için Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş’a teşekkür plaketi takdim edildi. EGSD Üyesi Future-Brodeci firmalarının sahibi Bülent Başkaya da 100. Yıla özel olarak işlenmiş üzerinde Atatürk figürü bulunan hediyesini Başkan Hayati Ertuğrul’a takdim etti.
100. Yıl pastası da Yönetim Kurulu Üyeleri, geçmiş dönem başkanları ve EBSO Meclis Başkanı İbrahim Gökçüoğlu ve Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş tarafından kesildi.

İzmir’de bir döneme damgasını vuran başarılı TV spikerlerinden Kıvılcım Erdem Karadayı’nın sunuculuğu üstlendiği programda Dolce Band orkestrasının seslendirdiği 10. Yıl marşı ve İzmir Marşı’na tüm salon ellerinde bayraklarla eşlik etti. Gecenin finali ise “Bir başkadır Benim Memleketim” ile yapıldı.
Gecenin fotoğrafları için

Fotoğraf Galerisi
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Seden ile Yağız evlendi

Agora Rotary'de yeni Başkan Gülben Çalış

Üyelerini keyifli bir kokteylde ağırladı

Başterzi ve Yeni ailelerinin mutlu günü

Şiir gibi 80’ler 90’lar

Pınar ile Asil aşkında mutlu son