EN BÜYÜK HASTANE YATIRIMI İZMİR’E

  • 0
  • 1.968
Yazı Boyutu:

Medical Park Hastaneler Grubu, 17’nci hastanesini İzmir’de hizmete açıyor. Medical Park Hastaneler Grubu’nun en büyük hastanesi olan İzmir Hastanesi’nde 1.000 kişiye yeni iş imkanı sağlanıyor. Dünya standartlarında sağlık hizmeti sunacak olan Medical Park İzmir Hastanesi Türkiye’nin ve dünyanın referans alacağı bir hastane olmayı hedefliyor

İstanbul’dan Van’a Elazığ’dan Bursa’ya 13 ilde 16 hastane ile hizmet veren Medical Park Hastaneler Grubu, hastaneler zincirine yeni bir halka daha ekledi. Medical Park Hastaneler Grubu’nun 17’inci ve en büyük hastanesi İzmir’de hizmete açılıyor. Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ve Medical Park İzmir Hastanesi Başhekimi ve Bölge Koordinatörü Zafer Beken’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, İzmir Hastanesi’nin yarattığı katma değer ve gelecek vizyonu hakkında bilgiler paylaşıldı.

MEDICAL PARK İZMİR BİRÇOK İLK’E İMZA ATACAK
Toplantıda konuşma yapan Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, “Medical Park İzmir Hastanesi uluslararası alanda kabul gören saygın akademisyenlere sahip bir hastane. Tam teşekküllü bir hastanede bulunması gereken her türlü hizmete sahip Medical Park İzmir Hastanesi’nde 42 branş var. Bu branşlar arasında onkoloji, kemik iliği ve organ nakli gibi alanlar da yer alıyor. Hastalarımıza beş yıldızlı otel konforunu hastanemizde sağlayacağız. Hastanemizde ayrıca VIP bir bölüm de bulunacak” dedi.

Hastane daha açılmadan sosyal sorumluluk projelerine başladığını belirten Kubba, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hastanemizde Dumansız Hava Sahası projesine destek vererek sigara içmeyen personel istihdam ediyoruz. Ayrıca hastanemizde bir ilk olarak psikologlardan oluşan bir ekip oluşturduk. Bu psikologların üç görevi bulunuyor. Giriş bankolarında hasta kayıt ve karşılama ekibi içerisinde bulunacaklar, banko lideri olarak ekibini yönetecek, yönlendirecekler. Çalışanlara rehberlik ve danışmanlık hizmeti verecekler. Bu sayede hasta ve hasta yakını ile gelişecek olası problemlerin önüne geçilecek. Her psikoloğun kendine ait çalışan grubu olacak.  Çalışanların performansının değerlendirilmesi konusunda da söz sahibi olarak haksızlıkların önüne geçilmesi hedefleniyor.”

1000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Son teknolojiyle donatılmış Medical Park İzmir Hastanesi’nde bin kişiye yeni iş imkanı sağlayacaklarını sözlerine ekleyen Kubba, İzmir Hastanesi’nin bir yılın sonunda sağlıkta uluslararası kalite standartlarını temsil eden JCI Belgesi’ni alarak sağlık turizminde de iddialı olacağını belirtti.

YENİ DOĞAN BAKIM ÜNİTEMİZLE İDDİALIYIZ
Medical Park İzmir Hastanesi Başhekimi ve Bölge Koordinatörü Zafer Beken ise kaliteli sağlık hizmetini toplumun her kesimine ulaştırma hedefiyle kurulan Medical Park İzmir Hastanesi’nde 244 yatak kapasitesi olduğunu belirtti. Zafer Beken, “Yaklaşık 46 bin metrekare kapalı alanda kurulu olan hastanede 13 ameliyathane ve müdahale salonu, 29 dahili - cerrahi, 7 KVC, 7 koroner ve 35 kuvöz neonatal yoğun bakım yatağı ile bölgede önemli bir açığı kapatacağız. Henüz hizmete girmeden çevre düzenlemesi tamamlanan hastanede insan sağlığının yanı sıra çevre faktörü de düşünüldü. Etrafı çit ve tellerle çevrilmeyen ve sınırlarını sadece çiçek ve ağaçların belirlediği Medical Park İzmir Hastanesi, şeffaf ve etrafı kucaklayan bir anlayışla dizayn edildi.  Medical Park İzmir Hastanesi’nde laboratuvarlar da hastanenin orta kısmında, tamamen camlarla çevrili adeta bir akvaryum gibi şeffaf görünümde tasarlandı. Hastanede sağlık hizmeti alan herkes yapılan işlemleri görebilecek” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv