Hakan Alkar'dan: Gurbet Kuşları

İzmirli başarılı müzisyen ''Hakan Alkar''; özlenen, hasret duyulan ve hiç eskimeyerek dinleyicisine her dönem eşlik edecek kalıcı bir albüm projesiyle müzikseverlerle buluştu.

  • 0
  • 1.318
Hakan Alkar'dan: Gurbet Kuşları
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmirli başarılı müzisyen ''Hakan Alkar''; özlenen, hasret duyulan ve hiç eskimeyerek dinleyicisine her dönem eşlik edecek kalıcı bir albüm projesiyle müzikseverlerle buluştu.

1970 ve 1980’li yıllarda Türkiye’ye damgasını vurmuş şarkılarının tadında aynı zamanda o günlerin hepimizin kalbinde yer etmiş tınılarının ve duygularının hakim olduğu ''Gurbet Kuşları'' albümü günümüze uyarlanarak müzik ziyafetine dönüştü.
Albümün çıkış şarkısı ''Gurbet Kuşları''nın sözü, müziği Vedat Karkın'a ait olurken düzenlemesi ise aynı zamanda albümün müzik yönetmenliğini de üstlenen başarılı prodüktör Barış Engürlü imzası taşıyor.

Albümün genel olarak, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay ve daha nice değerli müzisyenlerin gönüllerde çok özel yeri olan bir sound ile hazırlanmış olması dikkat çekiyor. Albüm dinleyicisinin eski günlerin samimi ve içten duyguları eşliğinde her şarkıyı ruhunda hissedeceği aşikar...

Müziğe olan ilgisi çocuk yaşlarda bağlama çalarak başlayan ''Hakan Alkar''; konservatuvar eğitimi devam ederken gelen teklif üzerine Grup Laçin'in solistliğini yapmaya başladı.1998 Bekar Gezelim, 2000 yılında Sevdalım, 2002 yılında Ayşe'lerin Ayşe'si, 2003 yılında Sinanari isimli albümleriyle dinleyenlerin beğenisini ve takdirini kazanan başarılı sanatçıya bu albümde ise değerli ve usta müzisyen Orhan Ölmez desteğini esirgemedi.
Orhan Ölmez'in değerli desteklerinden gurur ve onur duyduğunu dile getiren ''Hakan Alkar''; uzun süreden sonra solo albüm yayınlamamanın da heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

''Hakan Alkar''ın yeni albümü; ''Gurbet Kuşları, Bulabildin mi, Hep Dost, Keş Diyorlar, Tam Zamanı, Leylam, Perişan ve Umut'' adı taşıyan toplam 8 şarkıdan oluşuyor. ''Gurbet Kuşları'' tüm müzik platformlarında yayında ve Müzik Ölmez Youtube kanalında!...

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yeni Porsche Taycan huzurlarınızda

Türkiye Kazan, Cemal Kepçe

Ata Meydanı dans ile güzelleşti

“Müjdat Gezen İle Bizim Ev”e konuk Oldu

Erol Evgin geliyor

Gündoğdu’da Sıla rüzgarı

Arşiv