İZMİR'E TAM TEŞEKKÜLLÜ DEV BİR HASTANE

  • 0
  • 1.382
Yazı Boyutu:

Ege’nin incisi İzmir, sağlık alanında dev bir yatırıma kavuşuyor! Türkiye’de uluslararası kalitede sağlık hizmetlerini geniş halk kitlelerine ulaştırmayı hedefleyen Medical Park Hastaneler Grubu, 15 yıllık tecrübesini İzmir’e taşıyor.

‘Herkes İçin Sağlık’ ilkesiyle yoluna devam eden Medical Park Hastaneler Grubu’nun en büyük halkası olan Medical Park İzmir Hastanesi, Ekim ayı başında Karşıyaka Yeni Girne’de açılıyor.

Tam teşekküllü bir hastanede bulunması gereken her türlü hizmete sahip Medical Park İzmir Hastanesi’nde Onkoloji, Kemik İliği ve Organ Nakli gibi alanlar da bulunuyor. Medical Park İzmir Hastanesi; uluslararası alanda kabul gören saygın akademisyenleriyle sadece Türkiye’de değil, birçok ülkeden de hasta kabulüne başlayacak.
Medical Park Hastaneler Grubu’nun en büyük yatırımı olan hastane, bir yılın sonunda sağlıkta uluslar arası kalite standartlarını temsil eden JCI Belgesi’ni alarak yurtdışından hasta akışını sağlamayı hedefliyor. Medical Park İzmir Hastanesi, bu atılımıyla, sağlık turizminde uluslararası dev organizasyon EXPO 2020 için de gerekli desteği vermeye hazırlanıyor.

DOKTORLAR YETİŞTİRECEK 1000 KİŞİ İSTİHDAM EDECEK
Doktor adayları için ‘biçilmiş kaftan’ olarak tanımlanan Medical Park İzmir Hastanesi, İzmir Üniversitesi ile bu yıl başlayan afiliye çalışmaları neticesinde, yeni yıl itibariyle üniversitenin Tıp Fakültesi hastanesi olarak da anılacak. Hastane bu işbirliği sayesinde nitelikli sağlık personeli yetiştirecek.
İzmir için önemli bir istihdam kaynağı oluşturan hastane, bir yıl içerisinde toplamda 1000 kişiyi işe almayı planlıyor. Bu süreçte tercihini sigara içmeyenlerden yana kullanarak, sosyal sorumluluk bilinciyle “Dumansız Hava Sahası” projesine de destek veriyor.

ÇEVRECİ HASTANE
Kaliteli sağlık hizmetini toplumun her kesimine ulaştırma hedefiyle kurulan Medical Park İzmir Hastanesi; 244 yatak kapasiteli olup, bunun 10 adedi engelli vatandaşlara ayrıldı. Yaklaşık 45.000 metrekare kapalı alanda kurulu olan hastanede 13 adet ameliyathane bulunuyor.
Henüz hizmete girmeden çevre düzenlemesi tamamlanan hastanede insan sağlığının yanı sıra çevre faktörü de düşünüldü. Etrafı çit ve tellerle çevrilmeyen ve sınırlarını sadece çiçek ve ağaçların belirlediği Medical Park İzmir Hastanesi, şeffaf ve etrafı kucaklayan bir anlayışla dizayn edildi. 
Medical Park İzmir Hastanesi’nde laboratuvarlar, hastanenin orta kısmında, tamamen camlarla çevrili adeta bir akvaryum gibi şeffaf görünümde tasarlandı. Hastanede sağlık hizmeti alan herkes yapılan işlemleri görebilecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv