Karma Batik Sanatı sanatseverlerle buluştu

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu tarafından “Cumhuriyetin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında “Karma Batik Sanatı Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.

  • 0
  • 541
Karma Batik Sanatı sanatseverlerle buluştu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu tarafından “Cumhuriyetin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında “Karma Batik Sanatı Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde düzenlenen sergiye Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gonca Özçelik Kayseri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Küratörlüğünü Arş. Gör. Esra Yarar yaptığı sergide, meslek yüksekokulu öğrencileri ve mezunlarının batik ve mumlama batik tekniği kullanarak oluşturduğu eserler yer aldı.
Ayrıca sergide daha önce çevrimiçi olarak düzenlenen “2. Uluslararası Tekstilden Sanata Dönüşüm Yolculuğu: INTEXART 2023” sergisine katılan sanatçıların “Cumhuriyet ve Atatürk”, “Mumlama Batik” ve “Bağlama Boyama” kapsamında oluşturduğu eserler de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi hakkında bilgi veren Arş. Gör. Esra Yarar, “Sergi kapsamında eserler oluşturulurken sürdürülebilirlik, yalınlık, fonksiyonellik ve estetik çıkış noktalarını göz önüne aldık. Çalışmalarda kullanılan malzemeler tekstil test kumaş atıklarından seçilerek tekstilden sanata renkli yolculukta sürdürülebilirliğini vurguladık. Geleneksel sanatlarımızdan batik ve mumlama batik tekniği kullanılarak Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak Atatürk portre çalışmalarının yanı sıra natürmortlar ve soyut çalışmalar yapıldı” dedi.

Açılış sonunda Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gonca Özçelik Kayseri tarafından Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Banu Özgen Keleş’e, çevrimiçi sergi web sitesinin tasarımı ve yönetiminde destek veren Dr. Öğr. Üyesi Cihat Okan Arıkan’a, Öğr. Gör. Şükran Tümer’e, Öğr. Gör. Berna Aybartürk’e, Arş. Gör. Esra Yarar’a teşekkür belgeleri takdim edildi. Doç. Dr. Banu Özgen ise sergiye çalışmalarıyla katılım sağlayan Anıl Bayraktar, Ayser Bahar Kartan, Bilge Zadeoğulları, Deniz Köse Dilek Selçuk, Fatma Sayın, Dilek Selçuk, Ümmü Acar, Sultan Yaprakçı, Şüheda Ceyhan, Zeynep Bostancı, Şükriye Öğe’ye teşekkür belgesi verdi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Nesini söyleyim Çıktı!

13. yılında 10’uncu kez bir araya geliyor

100. Yılın Öyküsü, Şiiri yarışması sonuçlandı

Paris Zenginliği

"Altı Üstü Bilinç" sanatseverlerle buluştu

Kanun virtüözünden muhteşem konser

Arşiv