Konak halk sağlığı için devrede

  • 0
  • 1.690
Yazı Boyutu:

Konak Belediyesi, sosyal sorumlulukları çerçevesinde pek çok farklı alanda vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyor. Bu çalışmalar içinde halktan en fazla ilgiyi görenlerden biri ise Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün sürdürdüğü “Koruyucu Hekimlik Faaliyetleri”.

Sadece son bir ay içinde yapılan sağlık kontrolleri çerçevesinde çeşitli mahallelerde 100’ü aşkın kadının, kalp, tansiyon, şeker, kansızlık, karaciğer enzimleri ve kolesterol taramaları yapıldı. Çıkan sonuçlar doktorlar tarafından kadınlara aktarılırken, gerekli durumlarda hastalar ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

Halk sağlığına belediye olarak büyük önem verdiklerini vurgulayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz koruyucu hekimlik faaliyetlerinin yanı sıra poliklinik, laboratuar hizmetleri ile cenaze işlemleri ve sağlık eğitimleriyle de tüm vatandaşlarımızın her türlü sağlık sorunlarında yanlarında olmayı sürdürüyor” diye konuştu.

Yine son bir ayda 450 hasta polikliniklerde tedavi edilirken, Konak Belediyesi Sağlık İşleri Biyokimya Laboratuarı’nda çeşitli konularda 685 adet tetkik yapıldı. Hasta nakil ambulansı ile ilçede yardıma muhtaç kişilere de el uzatan Konak Belediyesi, ayrıca kentte düzenlenen sosyal etkinliklerde de oluşabilecek olumsuz koşulların önüne geçmek için sağlık ekipleriyle her an göreve hazır şekilde çalışıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv