Op.Dr. Kenan Ertopçu aramızda

  • 0
  • 5.627
Yazı Boyutu:

Yazar Kadromuzda yeni bir isim daha bu günden itibaren yer alıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Jinekolog Op.Dr.Kenan Ertopçu, bu haftadan itibaren ağırlıklı olarak sağlık konulu yazılarıyla özellikle hanımlara yol gösterici olacak. Sıkıntıları olan hanımların maillerineköşesinden cevap vererek aynı sıkıntıyı yaşayan ama soramayan hanımlara da destek verecek...
Hoş geldiniz Op. Dr. Kenan Ertopçu...

KİMDİR:
29 Haziran 1954 te Eskişehir de doğan, lkokuldan sonra ortaokul ve lise eğitimini şimdiki adı Eskişehir Anadolu Lisesi olan ve ingilizce eğitim veren Maarif Kolejinde tamamlayan  Ertopçu, tıp eğitimini 1972-1978 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesinde sürdürdü. 1978-1983 yılları arasında Almanya da Essen Alfried Krupp Akademik Eğitim Hastanesinde, önce Prof. Napp. sonra Prof . Lambertinin kliniğinde Kadın Hastalıkları ve Doğum dalında asistan olarak görev yaptı. Meme cerrahisini de içeren 5 yıllık asistanlık sürecinden sonra 1983 te Almanya Düsseldorfta uzmanlık sınavını aldı. Almanya’daki kliniğinde 1 yıl kadar Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalıştıktan sonra yurda  döndü.

Şimdiki adı Osmangazi Üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum kliniğinde Prof.Dr. Orhan Karacadağ, Prof. Dr. Sinan Özalp ve Prof. Dr. Hikmet Hassa denetiminde 1984 Haziranından itibaren 6 ay süreyle çalıştı. Ayni klinikte uzmanlık denklik sınavından sonra, 1985-1986 yıllarında askerlik görevini Ardahan Askeri Hastanesinde tamamladı. 1989 yılına kadar Ödemiş ve İzmir de özel sektörde çalıştı. İki radyoloji uzmanı arkadaşıyla BİLGÖR ultrasonografi tanı merkezini kurup bir yıl süreyle çalıştırdı. 1989 yılnda şimdi Sağlık Bakanlığına devredilerek adı Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesi olan şu anda görev yaptığım hastanede kamu hizmetine başladı. 1992 yılında hastane bünyesinde Aile Planlaması ve Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi’ni kurdu ve 18 yılı aşan süredir kliniğikte Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görevimi sürdürdü. Bu arada özel muayenehanesinde ağırlıklı olarak gebelik ve doğum takibi, kanser erken tanı, menopoz , endokrin, üreme sağlığı, ve gebelikten korunma yöntemleri ,istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması , infertilite de primer yaklaşım ve diğer jinekolojik konularda hastalarının tanı ve tedavilerine katkıda bulunmaya çalıştı. Tam gün yasası gereği 16 Eylül 2011 de emekli olarak muayenehanesinde tam gün hastalarına hizmet vermeye başladı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv