Sağlık hizmetleri sektörüne Ege’den genç destek

  • 0
  • 2.598
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 21. Dönem mezunlarına diplomalarını verdi. Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan törende Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 10 farklı programda öğrencilerini mezun etti.

Öğrencilerin büyük heyecan yaşadığı mezuniyet töreninde konuşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süer Anaç “Batıda yer alan üniversiteler yüzyıllardan beri kurumsallaşmış yapılarıyla hizmet veriyor, biz de batı modelini örnek alıyoruz. Yüz elli binin üstünde mezunu ile mavi ve beyaz yakalılar olarak Türk ekonomisine hizmet veren kalifiye iş gücü yetiştiriyoruz. Bu insanlar iş dünyasının yeni yüzleri olacaklardır” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Agah Çertuğ “Amacımız bölgesel ve ulusal kalkınma adına ülke ekonomisine yardımcı olacak taze beyinler yetiştirmek” dedi. 10 ayrı dalda hizmet verdiklerini belirten Prof. Dr Çertuğ “Gelecek yıl Eczacılık Hizmetleri programının açılmasıyla bu sayı 11’e çıkacaktır” dedi.
Mezuniyet törenine katılamayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz mezunlara gönderdiği kutlama mesajında, Ege Üniversitesi Kültürü ve Terbiyesiyle mezun olan gençlerin, bölgenin kalkınması adına Ege Üniversitesini iyi bir şekilde temsil edeceklerine duyduğu inancın tam olduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından 10 ayrı programdan mezun olan öğrenciler diplomalarını yüksek okulun öğretim elemanlarından aldı. Gençler törenin sonunda keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.  İZMİR( Ege-Ajans/Volkan Güler - Ali İhsan Çiftçi) 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv