Sağlıkta Konak’a iki plaket

  • 0
  • 1.535
Yazı Boyutu:

Sosyal sorumlulukları çerçevesinde vatandaşlara çok yönlü hizmet veren Konak Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Koruyucu Hekimlik Etkinlikleri’ çalışmalarıyla İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği’nden plaket aldı. Halk sağlığına önem verdiklerini, bu anlamda yurttaşları sürekli sağlık konusunda bilinçlendirdiklerini; koruyucu sağlık hizmetlerini geliştirdiklerini belirten Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Vatandaşların ücretsiz yararlandığı sağlık taramalarının yanı sıra sağlık kuruluşları ile işbirliğimiz sürüyor. En küçük sorunlarda dahi vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Halk sağlığı açısından hastalıkların oluşmasını engellemek, maddi ve manevi acıları önlemek amacıyla Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalarda, birçok kamu kuruluşu ve sivil toplum örgütü ile işbirliği yapılıyor. 4–9 Ekim 2011 tarihlerinde Çeşme’de yapılan ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği tarafından düzenlenen 4’üncü Enfeksiyon Hastalıkları – Temel İmmünoloji Sempozyumu’na Konak Belediyesi destek oldu. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü sempozyuma verdiği destek nedeniyle Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a teşekkür belgesi; Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği ise halk sağlığı alanında göstermiş olduğu faaliyetlere verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi sundu.

Halk sağlığına belediye olarak büyük önem verdiklerini vurgulayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, "Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz koruyucu hekimlik faaliyetlerinin yanı sıra poliklinik, laboratuar hizmetleri ile cenaze işlemleri ve sağlık eğitimleriyle tüm vatandaşlarımızın her türlü sağlık sorunlarında yanlarında olmayı sürdürüyor. Bu çalışmalarımız kamu kuruluşu ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde artarak sürecek" diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv