Türkiye ve Kore akraba oldu

  • 0
  • 7.018
Yazı Boyutu:

Swissotel Grand Efes’in ev sahipliği yaptığı düğün, Güney Kore ile Türkiye’yi akraba etti. 
Tesco Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Yılmaz Atilla’nın Amerika New York’da yaşayan grafiker oğlu Barış Atilla, meslektaşı Güney Koreli Kue Lee ile yaşamlarını birleştirdi.
2003 yılında New York’ta stajları sırasında tanışan ve geçtiğimiz yıl Kue’nin doğum gününde Barış Atilla’nın evlilik teklifiyle yeni bir çizgiye giren yaşamlarındaki mutluluk düğümlerinin ilki Swissotel Grand Efes’te atıldı.
Kue ve Barış için geçtiğimiz günlerde Güney Kore geleneklerine göre Seul’de düzenlenen  düğünün ardından bu kez İzmir’de düzenlenen nikah töreni boncuk ve taşlarla Atilla çifti için hazırlanan Gazebo’da kurulan şeffaf nikah masası’nda gerçekleşti. New Yorklu modacıların imzasını taşıyan gelinlik ve damatlığıyla şıklık yarışında olan çiftin nikah akdini Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan yerine getirdi. Tartan’ın sorularına evet diyen Kua ve Barış’ın nikah tanıklıklarını ise İzmir’in duayen işadamı Şinasi Ertan, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile Yaoag Yuha ve Kim Kwangwam Kim üstlendi.
Benan Bilek’in çevre ve çiçek düzenlemesinden gelinin el buketine adeta şov yaptığı düğünün konukları, düğün alanına beyaz halı ve pembe ve beyaz güllerin üzerinde birer güvercinin yer aldığı yoldan yürüyerek geldi. Çiftin anne ve babaları Man Il Lee- Kwang Hee Lee ve Meral- Yılmaz Atilla  çiftleri tarafından karşılandı. Grup Prömiyer birbirinden güzel yerli ve yabancı şarkılarıyla geceyi ölümsüz kılarken, düğünün konukları gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendi. Gecenin en büyük sürprizi ise gelinin gecenin ilerleyen saatlerinde geleneksel kıyafetlerle gelmesi oldu. Kue, pastayı eşiyle birlikte yöresel kıyafetiyle kesti. Gecenin kahramanları Kue ve Barış Atilla çifti balayı tatili için Fas’ın Marakeş kentini tercih etti.


Kyu Huwan Lee, Yu Na Lee, Man Il Lee- Kwang Hee Lee, Meral- Yılmaz Atilla


Haluk- Bülbin Sucuoğlu, Salih-Sevtap Şirin, Ali- Leyla Cingöz, Ayşen, Engin, Zeren Güven


Benan Bilek,  Sinan Atalay- Burcu Araç, Seval Elçi- Andrea Molla, Ayşen – Ahmet Göktürk Ayşen- Engin Taner

 
Barış- Nur Dayal, Hüsnü- Füsun Uçar, Mustafa- Ayşin Coşkun, Berna- Deniz Sipahi


Mustafa- Gözde Orhun, Halit Ölmez, Ayşe- Gökhan Narin, Nazlı Kaşkaloğlu, Volkan Atilla, Ahmet Çalık, Merih- Serpil Boz


Efe Genit, Şeyda Gümüş, Bekir Tanık, Gülşah Bilginer, Semra İnce, Engin Ukav, Zaman Özer

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Pınar ile Asil aşkında mutlu son

İAOSB ‘Yaza Merhaba’ dedi

Şifalı Su Wyndham Hotels & Resorts Kalitesiyle Buluştu

Başkonsolosluktan yaza merhaba

25. yıla yaraşır kutlama

“Yaza Merhaba” buluşması

Arşiv