Vittorio Mezza gönülleri fethetti.

31 İzmir Avrupa Caz Festivalinde unutulmaz bir caz gecesi yaşandı. Caz piyanosunun büyük ismi Vittorio Mezza, İtalyan bestecilerin film müziklerinin caz versiyonlarıyla gönülleri fethetti.

  • 0
  • 390
Vittorio Mezza gönülleri fethetti.
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir İtalya Konsolosluğu, Institut français Türkiye – İzmir, İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, Goethe Enstitüsü İzmir, İstanbul Slovakya Başkonsolosluğu ve İzmir Slovakya Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği 31 İzmir Avrupa Caz Festivalinde unutulmaz bir caz gecesi yaşandı. Caz piyanosunun büyük ismi Vittorio Mezza, İtalyan bestecilerin film müziklerinin caz versiyonlarıyla gönülleri fethetti.

İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenen konserde besteci, aranjör, icracı ve eğitmen olarak haklı bir üne sahip olan Vittorio Mezza, AASSM Küçük salonu dolduran dinleyicilerine artık klasikleşmiş Amarcord, Romeo ve Juliet, Cinema Paradiso, Bir Zamanlar Amerika gibi filmlerin temalarından, caz klasiklerinin ve napolitenlerin caz yorumlarını sundu. Sanatçı, kısa açıklamalarla süslediği konserinden uzun süre dinmeyen alkışlarla ayrıldı.

Konser öncesinde İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, görevine yeni başlayan İzmir İtalya Konsolosu Daniele Bianchi’ye teşekkür plaketini sundu. Bianchi, görevdeki ilk festivaline katkı sağlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

31. İzmir Avrupa Caz Festivali, 14 Mart 2024 Perşembe günü AASSM Küçük salonda Institut français Türkiye – İzmir işbirliği ile yapılacak “Lynn Adib &Marc Buronfosse Konseriyle devam edecek. Biletler biletix ve AASSM ana gişeden alınabilir.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir Kitap Fuarı kitapseverlerin Kültürpark özlemini giderdi

Nar Mevsimi okurları ile buluştu

İzmirliler İZKİTAP Fest’e akın etti

Festivali’nde Ayhan Sicimoğlu rüzgarı

İşte şimdi bahar geldi

Çini sanatı, Türk-İslam kültüründe önemli bir yere sahip

Arşiv