Bravo Gençler, Yüreğinize Sağlık

  • 0
  • 644
Yazı Boyutu:

 
 
Çevre ve doğanın korunmasında verilen çabaları her zaman alkışlıyorum. Çevre-Yaşam köşesinin takipçileri Bayraklı Abdullah Altınçubuk İlkokulu öğrencilerinden aldığım e-mail beni çok mutlu etti.
 
Öncelikle sosyal sorumluluk duygusunu aşılayan veli ve öğretmenlerini kutluyorum.
 
Öğrenciler, sokak hayvanlarını korumak, topluma hayvan sevgisini aşılamak ve çevresine duyarlı birer birey olduklarını göstermek için cep harçlıklarıyla yaptıkları kedi, köpek ve kuş yuvalarını yaşadıkları bölgedeki sokaklara ve ağaçlara yerleştirdiler.
 
Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni Saadet Görkem önderliğinde 50 tane kedi, köpek ile 30 tane kuş yuvası yapıldı. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştiren Bayraklı Abdullah Altınçubuk İlkokulu Müdürü Melike Bahar Tetik kutluyorum ve diğer okullara da örnek olmasını diliyorum.

Büyük çevreci nurlar içinde yat
İnsan sevdiği bir kişiyi kaybedince nereden başlayacağını bilemiyor. Gülten Özgür Güler için o kadar çok başlık atılabilir ki, sayfalar almaz.
 
Başlarına büyük veya yürekli ekleyip “Çevreci, doğa sevdalısı, sokak hayvanların annesi, yardımsever, Cumhuriyetçi, Atatürkçü, İzmir sevdalısı” gibi pek çok sıfat verilebilir.
 
Çevre-Yaşam köşesinin en fanatik takipçisiydi. Sokaklarda yerlere çöp atanları tatlı diliyle uyaran Gülten Özgür Güler, yakalandığı amansız hastalığa karşı büyük mücadele verdi ancak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yaşamını yitirdi.
 
Ne kadar çok seveni varmış. Nurlar içinde yat çevrecilerin Gülten ablası.     

YORUM YAZ
Arşiv